foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/zycie2011_12/10

Życie Szkoły

 

Zakończenie roku szkolnego w obiektywie

 

Lato, lato!

"Lato czeka" to hasło przewodnie imprezy miejskiej, w której 28 czerwca 2012 roku brali udział uczniowie naszej szkoły. Swój dorobek artystyczny prezentował zespół wokalny SP8 "Rogalik", który prowadzi pani Aleksandra Węgrecka oraz uczniowie z zespołu teatralnego "Siloe", którzy pod kierunkiem pani Moniki Pozorskiej i pani Aleksandry Węgreckiej zaprezentowały inscenizację "Polowanie na sny". Swój dorobek muzyczny zaprezentowali także uczniowie klas szóstych: Jakub Baran i Karol Gurski, którzy swoją grą na akordeonach wzruszyli niejednego widza.

oprac. M. Pozorska

 

WYŚPIEWANE JAK Z NUT- nagroda dla „Rogalika”

9 maja razem z innymi podstawówkami braliśmy udział w Artystycznej Wiośnie Młodości . Śpiewaliśmy w języku ojczystym, po angielsku i niemiecku. Wykonaliśmy dwie piosenki „Chciałem dobrze” i „ Powitanie wiosny”. Do jednej z nich graliśmy na ciekawych instrumentach- tubach dźwiękowych. Zgodnie z założeniem organizatorów królowały tam rozśpiewanie, roztańczenie i radość. Cieszymy się, że i nasze piosenki spodobały się jury. Potem dwukrotnie koncertowaliśmy dla naszych rodzin. Szczególną imprezą i dziś już tylko wspomnieniem był koncert na powitanie wakacji „ Lato czeka” w Garnizonowym Klubie Oficerskim. To najmilsze uczucie występować dla najbliższych w podziękowaniu za cały rok wspólnej pracy.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/RogalikWiosna?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPWnycLbn-2zjAE&feat=directlink

oprac. A. Węgrecka

 

Nie mówimy "żegnaj", lecz "...do zobaczenia"!

Na 22 czerwca 2012 roku z niecierpliwością czekał każdy szóstoklasista. Był to termin ostatniej zabawy uczniów klas szóstych w murach naszej szkoły. Impreza zaczęła się bajecznie - od krótkiej historyjki o Czerwonym Kapturku w szkolnym mundurku. Następnie, dzięki wzruszającej prezentacji multimedialnej, wspominaliśmy wspólne chwile spędzone razem. Kto nie uronił łzy podczas miłych słów wdzięczności skierowanych w stronę nauczycieli i rodziców, na pewno rozczulił się słuchając wypowiedzi pani Moniki Pozorskiej, która zabrała głos w imieniu wychowawców, pani Katarzyny Chojnowskiej, która z ramienia rodziców dziękowała dyrekcji i wszystkim pedagogom za trud włożony w edukację przyszłych absolwentów. Część oficjalną zakończyła mowa dyrektora szkoły oraz tradycyjny polonez. Po niej nastąpił poczęstunek i dyskotekowa zabawa, którą przedłużano trzykrotnie.

oprac. M. Pozorska

 

Graj, opowiadaj i pisz ze Story Cubes

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie literackim "Graj, opowiadaj i pisz ze Story Cubes", organizowanym przez Sztumski Klub Gier Planszowych Pionkolandia oraz Rebel Centrum Gier. Szkołę reprezentowali: Tomasza Naklicki, Jana Zapolski-Downar oraz Jędrzej Jurczak, których przygotowała p. Monika Pozorska.

Jasne zasady gry, prosta kompozycja opowiadania oraz połączenie nauki z zabawą sprawiły, że konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Utalentowani uczniowie z 43 szkół województwa pomorskiego postanowili podjąć rzuconą przez Rebel Centrum Gier rękawicę i powalczyć o "cubesowe" laury. Owocem ich pracy były niezwykłe opowiadania - zachwycające oryginalnością pomysłu, bogactwem słownictwa, a także ciekawą puentą. Zwycięzcy eliminacji szkolnych wraz z opiekunami zostali zaproszeni na podsumowanie konkursu, które odbyło się 22 czerwca 2012 roku w siedzibie Sztumskiego Centrum Kultury. Tam czekało na nich wiele niespodzianek. Pierwszą z nich był koncert utalentowanych muzycznie uczennic. Następnie uczestnicy udali się do sali czekoladowej, gdzie mieli niepowtarzalną okazję poznać bogate zasoby Pionkolandii. Tam wszyscy mówili jednym językiem, i nie był to suahili ani uga buga, lecz język gracza, pozwalający pokonywać barierę wieku, lęku przed nieznanym lub własnej nieśmiałości. Tego dnia Dooble, Blefuj, Zakazana wyspa i Jungle Speed przekazywane były niemal z rąk do rąk i tym samym znalazły wielu nowych sympatyków.

W czasie rozgrywek przy planszy opiekunowie mieli możliwość zweryfikować treść wygłoszonego dla nich wykładu "Gry w edukacji", w którym mówiono o wpływie gier na rozwój i tworzenie relacji, a także wykorzystaniu gier planszowych w nauczaniu i wychowaniu.

Najważniejszym i najprzyjemniejszym punktem uroczystości było uhonorowanie tych, którym nie zabrakło odwagi, by rzucić kostkami, wyobraźni, aby wymyślić ciekawą historię oraz talentu, by ostatecznie przelać ją na papier. I choć wszyscy wygrali, i wszyscy byli zwycięzcami, należało wybrać najlepszych. Okazały się nimi Agnieszka Górska oraz Michalina Nenczak. Wyboru zwycięskich prac dokonał redaktor "Dziennika Bałtyckiego" - Piotr Piesik, który wyróżnił również opowiadanie naszego ucznia – Jędrzeja Jurczaka. Natomiast cenne nagrody oraz pakiety sponsorskie ufundowane przez Rebel Centrum Gier wręczyli burmistrz Sztumu Leszek Tabor, Piotr Piesik oraz Paweł Kurnatowski z ramienia firmy Rebel.

na podstawie tekstu M. Nowosielskiej

 

Polowaliśmy na sny w Elblągu

IV Festiwal Amatorskich Zespołów Teatralnych "Deska" w Elblągu już za nami. Grupy teatralne "Siloe" i "Z pazurem" ciężko pracowały nad wspólnym spektaklem "Polowanie na sny". W inscenizacji brało udział trzydzieścioro dzieci, które pod kierunkiem opiekunek kół teatralnych 16 czerwca 2012 roku zdobyły festiwalowe wyróżnienie za ciekawą scenografię i kostiumy oraz niebanalny scenariusz. Gratulacje!

oprac. M.Pozorska

 

X Festiwal kultury dawnej 2012

Lista uczniów naszej szkoły pragnących brać udział w barwnym korowodzie otwierającym Festiwal Kultury Dawnej zapełniła się błyskawicznie. Pani Marzena Głowacka i pani Justyna Lewalska utworzyły specjalnie na tę okoliczność listę rezerwowych. Dzieci bardzo lubią niepowtarzalny klimat festiwalu, dzięki któremu można przenieść się w czasie za sprawą średniowiecznych strojów i licznych pokazów sztuki rycerskiej.

oprac. M. Pozorska

 

Dzień dziecka w naszej szkole

1 czerwca to ulubiony dzień każdego dziecka. W naszej szkole zaplanowano dwie wspaniałe imprezy. Klasy I-III bawiły się na sali gimnastycznej. Nauczyciele przygotowali dla swoich wychowanków Turniej „Dwa ognie”. Mistrzami okazali się: Ic, IIb, IIIa. Jednak prawdziwą uciechą dla dzieci było przybycie „Marianka”, wysłannika malborskiego, który rozdawał dzieciom lizaczki z logiem naszego miasta.

Starsi uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w Rajdzie Szkolnym. Pieszo przemierzali ulice miasta Malborka z własnym proporcem i wspólnym elementem dla każdej grupy. Podczas wędrówki zaplanowano punkty, gdzie uczniowie odpowiadali na trudne i łatwe pytania, np. nauczyciele pytali o imię i nazwisko burmistrza Malborka, o dzielnice naszego miasta, o cechy stylu gotyckiego. Kto zdobył maksymalna liczbę punktów raźniej śpiewał turystyczną piosenkę zdobywając kolejne punkty.

Pomimo faktu, że pogoda nas nie rozpieszczała dzieci bawiły się wyśmienicie. Cel został więc osiągnięty.

Życzymy uśmiechu i radości wszystkim ósemkowym dzieciom i nie tylko…

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/DzienDziecka?authuser=0&authkey=Gv1sRgCN2l78OctuSWvgE&feat=directlink

oprac. M. Pozorska

 

Zagraliśmy z mamą

24 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się spotkanie z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Organizatorki uroczystości, które na co dzień pracują w świetlicy szkolnej, przygotowały wraz z dziećmi turniej gry "Superfarmer".

Na uroczystość przybyło 70 osób. Świętowanie rozpoczęło się od niespodzianki - krótkiego programu artystycznego. Dzieci recytowały wiersze dla swoich mam i śpiewały piosenkę. Następnie jedna z organizatorek, przebrana w strój farmera przedstawiła wszystkim mamom zasady gry, ponieważ dzieci grają w „Superfarmera” codziennie w świetlicy szkolnej. Niebawem rozpoczął się turniej. Cały szkolny korytarz zamienił się w jedną wielką farmę, na której królowały: owce, króliki, świnie, krowy, konie i psy. Do drugiego etapu przeszło dziewięć drużyn, z których wyłoniono troje zwycięzców:

miejsce 1 - Ada Markowicz i mama Anna

miejsce 2 - Tymoteusz Górny i mama Monika

miejsce 3 - Gabriel Kostuch i mama Agnieszka

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Jednak nie tylko im poprawił się humor. Wspólna gra z rodzicami wzmocniła więzi rodzinne i pozytywnie wpłynęła na relacje między uczniami, rodzicami oraz nauczycielami.

Sponsorem nagród i gier turniejowych było wydawnictwo Granna.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Superfarmer?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJa188HaopuWGg&feat=directlink

organizatorki: K. Mucha, A. Gatelis, K. Mazurkiewicz

 

„Wiwat majowa jutrzenko!”

Klasa 6C pod kierunkiem wychowawczyni Justyny Lewalskiej zaprezentowała inscenizację poświęconą 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na czas przedstawienia scena zamieniła się w klasę szkolną. Widzowie kolejno obserwowali lekcje języka polskiego, matematyki oraz historii. Każda lekcja zawierała elementy, które bezpośrednio kojarzyły się z Konstytucją 3 Maja: na języku polskim pojawił się motyw wiosenny w szkolnych wypracowaniach, na matematyce najważniejsze były liczby 1791, 221 i 2012, natomiast na lekcji historii uczniowie wykazali się znajomością wydarzeń sprzed 221 lat. W ten sposób zostały przypomniane najważniejsze fakty związane z Konstytucją 3 Maja.

Na zakończenie inscenizacji wysłuchano „Mazurka 3 Maja” oraz wiersza Ignacego Krasickiego „Święta miłości…”, a następnie odbył się krótki konkurs ze słodkimi nagrodami. Konkurs potwierdził, że widzowie uważnie śledzili inscenizację i wykazali się sporą wiedzą o majowym święcie.

oprac. J. Lewalska

 

"Przyjaciel potrzebny od zaraz"

Na ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Plastycznego "Przyjaźń niejedno ma imię" nasi uczniowie czekali z niecierpliwością. Tematem tegorocznej edycji było hasło: "Przyjaciel potrzebny od zaraz". Z naszej reprezentacji plastycznej, którą przygotowywała pani Marzena Głowacka były uczennice, które zostały laureatami konkursu i otrzymały nagrody za wykonane prace plastyczne: Katarzyna Patora i Weronika Przyborowicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

{gallery}zycie2011_12/10{/gallery}

 

Konkurs "Jeden z ósemki"

O miano zwycięzcy w tym konkursie ubiegało sie 27 osób z klas 4-6.

8 maja 2012 r. odbył się finał, zakwalifikowały się do niego 3 osoby: Pola Dzięgiel z kl. 4b, Karolina Golec z kl. 6c i Dawid Zieliński z kl. 6b. Zawodnicy mieli niełatwe zadanie, gdyż należało opanować sporą ilość wiedzy.

Zgromadzona w czytelni publiczność też czynnie brała udział w turnieju odpowiadając na specjalne przygotowane pytania. W ostatecznej rozgrywce o miano "Jednego z ósemki" udział wzięły dziewczęta: Pola i Karolina. Obie wykazały sie rozległą wiedzą z różnych dziedzin, a zwyciężyła Karolina Golec. Gratulujemy!

oprac. M. Mirkowska

 

SOS dla ziemi

Klasa 4a pod kierunkiem pani J. Głowackiej-Dzięgiel była organizatorem apelu z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie uświadamiali nam jak bardzo ważna jest ziemia dla ludzi i zwierząt. Dzięki interesującym scenkom dialogowym wiemy, jak należy dbać o środowisko, w którym mieszkamy i funkcjonujemy. Apel był nie tylko pouczający, ale też zabawny. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Przyroda4A?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPXm4LX0zOCwrQE&feat=directlink

oprac. M. Aftyka, O. Urbańska, P. Górecka

 

Konkurs polsko-angielski

II edycja Międzyszkolnego Konkursu Polsko-Angielskiego "To samo brzmi inaczej" ruszyła z kopyta 19 kwietnia 2012 roku. W ósemkowe progi zawitały: Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 6. Każdy nauczyciel miał za zadanie przygotować dwie grupy uczniów do scenek dialogowych w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. Dzieci postarały się o miłą atmosferę i wprawiały nie tylko widownię, ale także jury w wyśmienity humor. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy ogłoszono werdykt:

I miejsce SP6

II miejsce SP8

III miejsce SP2

Gratulujemy wszystkim drużynom sprawnego komunikowania się w języku rodzimym jak i obcym oraz swobody i wyobraźni w kreowaniu wizerunku aktorskiego.

organizatorki

M. Pozorska

K.Mazurkiewicz

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Polskoang?authuser=0&authkey=Gv1sRgCK6JvLvZyb77FA&feat=directlink

 

Nasi sąsiedzi - Rosja

Zawsze niech będzie słońce!- tak śpiewali uczniowie z koła j. rosyjskiego działającego w naszej szkole, którzy postanowili przedstawić pozostałym uczniom naszego wschodniego sąsiada - Rosję.

Uczniowie w interesujący sposób zaprezentowali fakty dotyczące Rosji i Rosjan. Ubrani w rosyjskie stroje ludowe, pięknie wykonywali rosyjskie pieśni oraz radosne piosenki. Podczas tych ostatnich niejeden widz przytupywał i ochoczo klaskał. Dziewczęta wykazały się też talentem tanecznym, balet w ich wykonaniu spodobał się publiczności.

Spotkanie odbyło się w wyjątkowej atmosferze, jej niecodzienność potęgowały dodatkowo wystrój sceny oraz oświetlenie.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Rosja?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJX76MXZoOLzQw&feat=directlink

 

Przyszła wiosna!

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/DzienWiosny?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLjByKvS35--Tg&feat=directlink

 

Ferie w szkole

 

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Ferie?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIHEoqnHkdvpeg&feat=directlink

 

Pasowanie na czytelnika

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/PasowanieNaCzytelnika?authuser=0&authkey=Gv1sRgCN3tqea70Zfv5QE&feat=directlink

 

Dzień Babci i Dziadka

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/SwietlicaDzienBabci?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL3lreOw3qi2wAE&feat=directlink

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Babcia?authuser=0&authkey=Gv1sRgCK7in9y_ia-ldg&feat=directlink

 

Uśmiech jak rogalik

Każdego roku śpiewamy kolędy. To nasza TRADYCJA. I tym razem również tak było. Zespół wokalny "Rogalik" brał udział w XXI Festiwalu "Boże Narodzenie w sztuce." Dzieci zdobyły nagrodę festiwalową. Występowaliśmy również w czasie szkolnych jasełek, na rozdaniu nagród i Dniu Babci i Dziadka w szkolnej świetlicy. Dziękujemy pani Agnieszce Kuczek za pracę nad naszym wizerunkiem.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Rogalik?authuser=0&authkey=Gv1sRgCM6X9YSDotmSEA&feat=directlink

 

Przybieżeli do Betlejem...

Ostatni dzień szkolny przed udaniem się na przerwę świąteczną był bardzo uroczysty. Spędziliśmy go w atmosferze przyjaźni głosząc dobra nowinę poprzez JASEŁKA. Tego roku uczniowie mieli przyjemność brać udział lub oglądać dwa występy jasełkowe. Pierwszy przygotowały panie katechetki: A.Tubiak, K. Prusiecka oraz kolejne przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowały panie ze świetlicy: p. K. Mucha i p. K. Mazurkiewicz przy współpracy p. A Węgeckiej. Praca pewnie niełatwa, ale satysfakcja gwarantowana-było to prawdziwe przeżycie emocjonalne nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich pracowników szkoły. Na zakończeniu tego uroczystego dnia wybraliśmy się do kina, by obejrzeć film "Tupot małych stóp 2". Oby spełniły się końcoworoczne życzenia dyrektora - "Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku".

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/BozeNarodzenie?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMDi3vKyysq41wE&feat=directlink

oprac.M. Pozorska

 

Mikołajki świętujemy rodzinnie!

Mikołajkowy Turniej Rodzinny stał się tradycją naszej szkoły. Spotkaliśmy się 3 grudnia 2011 roku w sobotni poranek, by zmierzyć się w licznych konkurencjach sportowych. Najwięcej emocji wzbudzał według uczniów rzut woreczkiem do kosza. Bezapelacyjnie najlepsze okazały się klasy: 3b i 5a. Natomiast w starciu nauczyciele contra rodzice contra uczniowie zwyciężyli najmłodsi. Wesoła zabawa przyświecała nam tego dnia i o to przecież chodziło!

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/TurniejRodzinny03122011?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMH4nuTb9fajzAE&feat=directlink

oprac. M. Pozorska

 

Fioletowo nam...

Fiołkowy dzień nastał 16 grudnia. Fioletowy to kolor kojarzony z władzą. Purpura stanowiła cenny barwnik uzyskiwany z niektórych gatunków małży. W starożytności i średniowieczu farbowano nim płaszcze dostojnych władców. Chrześcijanom kolor fioletowy może kojarzyć się z męką Chrystusa. Współcześnie wszelkie odcienie fioletu stały się symbolem młodości, która króluje na naszych szkolnych korytarzach.

oprac. M. Pozorska

 

Czerwony piątek

Chyba nikt nie wątpił, że piątek, tuż przed 6 grudnia, wkroczą do naszej szkoły czerwone mikołaje. Tego dnia Samorząd Uczniowski zarządził, że w piątek 2 grudnia będzie królował kolor królewski. Czerwone szaty przywdziały niemalże wszystkie księżniczki i książęta: Marcin Dąbrowski, Alicja Guzow, Alicja Tuszakowska, Dawid Chełkowski, Dawid Szczepański, Maja Drózda, Natalia Zawada, Julia Klonowska, Anika Kamińska, Natalia Paprocka, Natalia Cesarska, Emilia Frelichowska, Aleksandra Skolimowska, Agnieszka Szewc, Kamil Głowacki, Aftyka Julia, Jakub Pufal, Anna Ćwirko-Godycka i Weronika Przyborowicz.

oprac. M. Pozorska

 

Rummikub - Mistrzostwa Polski

"Rummikub to jedna z najbardziej znanych i lubianych gier rodzinnych na świecie. Powstała w latach trzydziestych ubiegłego stulecia, a jej twórcą jest, nieżyjący już Ephraim Hertzano". 25 listopada uczeń naszej szkoły - Jakub Zych wraz z innymi mistrzami naszego województwa brał udział w finale Mistrzostw Polski "Rummikub 2011" w Warszawie w Hotelu Mariott. Każdy uczestnik stoczył wiele emocjonujących partii w przyjaznej i miłej atmosferze. Wszyscy wyszli z hotelu ze wspaniałymi nagrodami. Wieczorem mistrzowie odwiedzili Targi Książki Historycznej, gdzie czekał na nich kącik z grami historycznymi. Zarówno gracze jak i ich opiekunowie, pomimo późnej pory, wrócili do domu z doskonałymi nastrojami i nadzieją na powtórkę z rozrywki.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/MistrzostwaRummikub?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL25vNbF-cygVQ&feat=directlink

oprac. K. Mazurkiewicz

 

Święto Pluszowego Misia

24 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W czytelni zaroiło się od przyjaciół wesołego niedźwiadka. Dlaczego? A to przez "MAŁE CO NIECO" kolego.. Pani Kasia przygotowała dla dzieci poczęstunek - przepyszną czekoladę. Ten misiowy przysmak dostawało każde dziecko, które namalowało portret pluszowego milusińskiego lub napisało poemat na jego cześć. W świetlicy dzieci również uwielbiają pluszowego misia. Pani Kasia przygotowała bajkę o brzydkim misiu oraz niedźwiedzią zabawę. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Dzień Pluszowego Misia był ostatecznym terminem składania prac na konkurs, który przeprowadzały panie z biblioteki. Należało zredagować przepis na misiową potrawę. Bezkonkurencyjna okazała się Pola Dzięgiel, która zajęła I miejsce, kolejna lokata to Tomasz Naklicki. Wyróżnienie przyznano Dawidowi Zielińskiemu za przepis zatytułowany: "Ciasto miodowo-przyjaźniowe". Zachęcamy wszystkich do wypróbowania przepisu którego autorką jest Pola Dzięgiel. Oto fragment: "Do ręki wziąć ul, następnie na dnie rozsmarować marmoladę i miód, potem zmieszać borówki z malinami i posypać na miód i marmoladę. Na owoce posypać cynamon".

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Mis?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNy-t7C33ZjWbg&feat=directlink

oprac. M. Pozorska

 

Podwójny sukces po raz drugi

Ogłoszenie werdyktu jury w X edycji Powiatowego Konkursu Amatorskich Zespołów Teatralnych było niesamowitym przeżyciem dla szkolnych zespołów teatralnych "Siloe" i "Z Pazurem". Nikt się nie spodziewał, że powtórzymy swój ubiegłoroczny sukces i uplasujemy się na I miejscu w obu kategoriach wiekowych - klasy 1-3 i 4-6. Wygrała "Ósemka", ale nasze zespoły tworzą dzieci, które pod kierunkiem opiekunek ciężko pracują nad przedstawieniami. Oto lista zwycięzców:

"Siloe":

opiekunka grupy: Aleksandra Węgrecka,

Mali aktorzy: Gliga Sandra, Guzow Ewa, Markowicz Adrianna (nagroda za najlepszą aktorską kreację dziewczęcą), Dawidziak Michalina, Rogaczewski Filip, Mroczek Magdalena, Neuman Anna, Wojciechowska Amelia, Kotecka Wiktoria, Kuczek Anita, Moździerz Zofia, Olszewska Nikola.

"Z Pazurem":

opiekunka zespołu: Monika Pozorska

Młodzi aktorzy: Alicja Guzow (nagroda za najlepszą aktorską kreację dziewczęcą), Dorota Krauze, Dominika Przystańska, Monika Czerwińska, Monika Jeż, Oliwia Urbańska, Alicja Tuszakowska, Michał Łucewicz, Krystian Kozłowski, Dominika Głogowska, Natalia Cesarska, Julia Raczkowska, Marcin Kamiński, Pola Dzięgiel, Zuzanna Wojciechowska, Dominika Zielińska, Julia Wielewicka, Zuzanna Jadczuk.

Każdy z naszych aktorów miał w naszych przedstawieniach coś do powiedzenia, nawet jeśli jego rola była niema.

oprac. M. Pozorska

 

Święto Odzyskania Niepodległości

Okazało się, że apel upamiętniający Narodowe Święto Niepodległości dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji. Na dodatek pobudził nasze zmysły, nie tylko słuchu, bo piosenek i pieśni patriotycznych było co niemiara, ale również wzroku. Kolorowe stroje barwnie mieniły się na tle biało-czerwonej flagi. Dziękujemy klasie 6a i Pani M. Głowackiej za oryginalny występ, bo przecież obchody rocznicy odzyskania przez Polskę wolności to przejaw naszego patriotyzmu.

Inne zdjęcia z uroczystości można zobaczyć klikając na link: https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/SwietoNiepodleglosci?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMOQ4bLXxZybIA&feat=directlink

oprac. M. Pozorska

Polska – moja Ojczyzna

Z okazji Święta Niepodległości w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Zadania konkursowe zostały podzielone na dwie grupy. Uczniowie klas III odpowiadali na pytania pisemnie, z kolei „pierwszaki” podnosiły „lizaki” z numerem prawidłowej odpowiedzi. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat symboli narodowych, największych miast, rzek, zabytków. Ci najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi nagrodami.

oprac. K. Mucha

 

Każdy piątek kolor ma

W tym roku był już piątek rudy, piątek w kratkę i piątek różowy. Wielu uczniów lubi tę barwną zabawę, więc życzymy wszystkim "kolorowych szaf", by zawsze mogli dopasować garderobę do piątku!

oprac. M. Mirkowska

 

Mistrzostwa Szkoły w Rummikub

W ramach zajęć szkolnego klubu "Bibliogra" odbyły się rozgrywki Rummikub. Chętnych do gry było wielu, gdyż Rummikub okazał się bardzo wciągającą zabawą. Przekonaliśmy się, że prawdziwe jest stwierdzenie: "Raz zaczniesz, nigdy nie przestaniesz".

Najpierw wyłoniono najlepszych graczy w poszczególnych klasach 4-6. Do finału szkolnego przeszły cztery osoby:

Magdalena Konowrocka kl. 4a, Mateusz Matuszewski kl. 5a, Jakub Zych kl. 5b, Mateusz Lewandowski kl. 6a.

Na Mistrzostwa Rummikub, które odbędą się 25 listopada pojedzie JAKUB ZYCH.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Zdjęcia można zobaczyć klikając na link: https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Rummikub?authuser=0&authkey=Gv1sRgCN3Ajvu5o8n6ygE&feat=directlink

oprac. M. Mirkowska

 

Jesienna nostalgia

Już jesień zawitała na dobre w naszej szkole, a to za sprawą „Nostalgii jesiennej”. Ten nastrojowy wieczór poetycki ma cudowną moc – naszym recytatorom nie straszny już smutek jesienny. Szare dni zastępują kolorowe liście a jesienną pluchę modne parasole ….i zasłużona, słodka tabliczka czekolady.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Nostalgia?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIbI_9KE9ZiLkQE&feat=directlink

oprac. M. Pozorska

 

Nasza szkoła jest wesoła

26 października zawrzało na naszym holu. Dzieciaki z klasy zerowej, pierwszej, drugiej i trzeciej projektowały szkołę marzeń. Na stolikach pojawiły się kartony, kolorowe papiery, elementy do ozdabiania budynku szkoły. Efekty pracy można podziwiać na szkolnych parapetach. Swoje drzwi do Krainy Nauki szeroko otwiera szkoła: Baśniowa, Warzywna, Owocowa, Geometryczna, Artystyczna, Sportowa i Tęczowa.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/KonkursPlastycznyKlas03?authuser=0&authkey=Gv1sRgCK-Qmv7-ub6YNg&feat=directlink

 

Z wizytą w Komendzie Policji w Malborku

24 X 2011 roku wszystkie pierwszaki uczestniczyły w niecodziennym spotkaniu. Zwiedziły Komendę Policji „od podwórka.”Dowiedziały się wielu interesujących rzeczy: jak pracują specjaliści – kryminolodzy, gdzie mieszkają policyjne psy i kto i gdzie widzi cały Malbork ”jak na dłoni”.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Policja?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNPv08vJpt6KeQ&feat=directlink

oprac. A. Węgrecka

 

 

Pierwszaki na wykładach

21 października 2011r. uczniowie kl. 1b udali się rano do Gdańska na uniwersytet, gdzie wraz z innymi dziećmi ze szkół podstawowych woj. pomorskiego otrzymały indeksy studentów Polskiej Akademii Dzieci.

Pierwsze zajęcia poprowadziły trzy uczennice z kl. 6, jednej z gdańskich szkół podstawowych, a ich tematem były właściwości fizyczne i chemiczne wody. Wykład ilustrowany doświadczeniami zainteresował zgromadzone na sali dzieci. Druga część przygotowana przez animatorów z EDUFUN to eksperymenty fizyko - chemiczne, podczas których młodzi uczniowie chętnie asystowali. Po zajęciach dzieci z naszej szkoły zwiedziły budynek uniwersytetu i wróciły do Malborka. Za miesiąc kolejne zajęcia.

http://akademiadzieci.wordpress.com/dzialalnosc/ug/

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/UG102011?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJLL_-KXituGiwE&feat=directlink

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/UG112011?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOqAs8HzzqnoRg&feat=directlink

oprac. M. Mirkowska

 

Piątek w paski

Pasy, paski, paseczki królowały w kolejny piątkowy dzień kolorowy. Tyle strojów w paski zgromadzonych w jednym miejscu cieszy oko.

Ósemkowe zebry! Specjalnie dla was przygotowaliśmy przezabawny wierszyk.

Czy zebry należy się bać?

Czy przed nią uciekać,czy stać?

Czy nie masz takiego wrażenia,

Że zebra uciekła z więzienia?

Mieczysław Kieliński

oprac. M. Pozorska

 

Miesiąc Bibliotek Szkolnych w "ósemce"

W październiku pamiętaliśmy o Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych. Tradycyjnie uczniowie śpiewali "Sto lat" bibliotece, która w tym roku obchodziła już 53. urodziny. Jubilatka otrzymała od czytelników wzruszające życzenia i prezenty - zazwyczaj były to książki i laurki. Laurki będą ozdobą biblioteki do następnych urodzin. Czytelnicy miło spędzili czas, delektując się wyśmienitym tortem rozmawiali o konkursach, w których mogli wygrać nagrody i otrzymać upominki.

Czytelnicy z naszej szkoły chętnie wzięli też udział w konkursie "Projekt znaczka pocztowego". Wszyscy wykazali się pracowitością i dużym zaangażowaniem. Zaprojektowane znaczki można oglądać na wystawie w bibliotece. Autorom najlepszych prac wręczono upominki

Od 9 do 16 października obchodziliśmy w szkole Tydzień Pisania Listów. Biblioteka ogłosiła konkurs pt.: "List do bohatera literackiego". Uczestnicy napisali wiele wspaniałych listów. Ciekawe listy umieścili na eleganckim papierze, w ładnych kopertach - trudno było wybrać te najwspanialsze. Równorzędne nagrody otrzymali: Agata Szczuchniak kl. 2a, Zuzanna Szczuchniak kl. 2a, Julia Przybylska kl. 3a, Oliwia Przybylska kl. 3a, Martyna Romaniak kl. 3a, Jędrzej Jurczak kl. 4b, Tomasz Naklicki kl. 4b. Jury przyznało także wyróżnienie, a otrzymała je Martyna Biazik z kl. 3a. Zwycięzcom gorąco gratulujemy!

Nagrodzone listy można przeczytać tutaj.

https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/UrodzinyBiblioteki?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL69nIbQw7vaWA&feat=directlink

oprac. M. Mirkowska

 

Koncert w szkole

W październiku uczniowie klas 0 -3 wysłuchali koncertu przygotowanego przez Agencję MAT z Olsztyna.

Dzieci poznały brzmienie instrumentów dętych i wzięły udział w muzycznych zabawach. Koncert wszystkim się bardzo podobał.

oprac. M. Mirkowska

 

Dzień Nauczyciela

Uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela przygotowywała klasa 6b pod kierunkiem wychowawcy. Uczniowie w przezabawny sposób starali się ukazać, jak trudno jest nauczać, aby zrealizować materiał, nauczyciel musi się strasznie natrudzić. Trzeba przecież uciszyć Pytalskiego, który pytaniami dręczy ludzi, Modelkę, którą atakuje karaluch, czy też Komentatora, który zdaje relacje z tego, co akurat robi Naiwna. Po takiej lekcji zapewne każdy uczeń powie: „Nauczyciele, jak ja was podziwiam…” Na zakończenie klasa szósta zaśpiewała Paniom i Panom piosenkę i rozdała własnoręcznie przygotowane laurki – sowy na pamiątkę tego święta.

Inne zdjęcia z uroczystości można zobaczyć klikając na link https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/DzienNauczyciela?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLK8nqGhgfTNWw&feat=directlink

oprac. M. Pozorska

 

XI Dzień Papieski

Już od rana przed budynkiem dziewczynki z naszej szkoły czekały na rówieśników, by obdarować ich naklejką XI Dnia Papieskiego. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień klasa 6c pod kierunkiem katechetki, pani Anny Tubiak przygotowała uroczysty apel, na którym wspominaliśmy Wielkiego Polaka, który zarażał cały świat swoją wiarą miłości oraz niebywałą energią i entuzjazmem. Występ klasy szóstej przekonał nas, że rzeczywiście Jan Paweł II był człowiekiem modlitwy.

Dodatkowo na apelu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego dla uczniów przygotowanych przez p. K. Prusiecką i p. A. Tubiak pt. "Ojciec Święty Jan Paweł II we wspomnieniach rodziców. Zwycięzcą okazał się Hubert Łopata z klasy 2a. Na drugie lokacie uplasowała się Alicja Guzow (4a), a zaraz za nią nagrodzono Zuzannę Łopatę (3b). Przyznano także wyróżnienia: Natalia Witek (2a), Jakub Lewandowski (2a), Zuzanna Szczuchniak (2a), Agata Szczuchniak (2a). Odbył się również konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Pierwsze miejsce należy do Emilii Frelichowskiej, Drugie miejsce należy do Emanuela Barwińskiego i Aleksandry Szymuli, natomiast trzecią lokatę uzyskali Natalia Mulcan i Tymoteusz Żołdak. Gratulujemy!

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - słowa Jana Pawła II uczyńmy mottem czekając na XII Dzień Papieski.

Inne zdjęcia z uroczystości można zobaczyć klikając na link: https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/DzienPapieski?authuser=0&authkey=Gv1sRgCO-d1ISZ3JbBNg&feat=directlink

oprac. M. Pozorska

 

Rudy, rudy piątek

Jaki to kolor? Ni to pomarańczowy, ni brązowy. Jest to kolor jesieni. Uczniowie mieli nie lada problem, by trafić z odpowiednim odcieniem. Wielu było śmiałków, ale sprostali nieliczni.

 

Kratkowy piątek

W czwartek wieczorem: "Hm! Co by tu ubrać?" Wprawdzie kratkowe materiały rzucają się w oczy, ale w naszych szafach pustki... Jednak w piątek okazało się, że to nie jest prawda. Zawiło się od kratek w naszej szkole. Nagroda specjalna trafiła do pani A. Rumińskiej.

oprac. M. Pozorska

 

Wesołe dzieciaczki - pierwszaczki

13 września 2011 r. dzieci klas pierwszych stały się pełnoprawnymi uczniami naszej "ósemki". Pan Dyrektor Mirosław Boniecki osobiście pasował wielkim niebieskim piórem każdego pierwszaka na ucznia. Uczniowie dojechali wesołym pociągiem do stacja WIEDZA, aby przez sześć lat rozwijać swoje zdolności i umiejętności. Gratulujemy i życzymy wytrwałej pracy w dążeniu do celu.

Inne zdjęcia z uroczystości można zobaczyć klikając na link: https://picasaweb.google.com/katarzyna.m1/Pasowanie?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKzFk4f1xZuUsQE&feat=directlink

opr. M. Pozorska

 

Dzień Dobrych Wiadomości

Dobre wiadomości! Któż z nas ich nie pragnie?!

8 września w bibliotece i świetlicy szkolnej można było przekazywać tylko dobre wieści. Niektóre z nich dzieci zapisały na kolorowych karteczkach, które teraz znajdują się w bibliotece i każdy odwiedzający to miejsce może je przeczytać. Dzieci m.in. napisały:

Pogodziłem się z kolegą.

Kocham Was Rodzice.

Mam wspaniałe koleżanki.

Mam nową fryzurę.

Jutro będzie fajny dzień.

Jestem bardzo szczęśliwa.

Dobrych wiadomości było bardzo dużo. Miło je usłyszeć, wspaniale komuś przekazać, więc... "częstujmy się" dobrymi wiadomościami codziennie - nie tylko od święta!

opr. M. Mirkowska

 

Początek roku szkolnego 2011/2012

 

Nadszedł znów pracowity wrzesień, więc uczniowie w galowych strojach zgromadzili się licznie przed szkołą, by powitać nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły przedstawił zgromadzonym nauczycieli, którzy będą pracować w naszej szkole. Są nimi: p. Danuta Miklis - nauczyciel oddziału przedszkolnego,p. Katarzyna Prusiecka nauczyciel religii w klasach 1-3 i p. Anna Tubiak - nauczyciel religii w klasach 4-6. Klasa 2c zmieniła wychowawcę, którym została p. A. Guzow.

-"Rok szkolny uważam za rozpoczęty"- uroczyście zakończył swoją przemowę Dyrektor SP8.

Uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcą, a w głowach przyświecała im myśl!: "Beztroskiej zabawy minęły już czasy, pierwszy dzwonek woła: "Wracajcie do klasy!".

oprac. M. Pozorska

 

 

 

span style=p class=