foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

 

W tym wyjątkowym i trudnym dla wszystkich czasie, chcąc wesprzeć zarówno dzieci jak i rodziców, panie ze świetlicy szkolnej będą pełniły zdalne dyżury. Jeżeli komuś brakuje pomysłów na zabawy w czasie wolnym lub potrzebuje porozmawiać, skonsultować się w sprawie świetlicy, to zapraszamy do kontaktu mailowego:
Pani Paulina Wilk - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pani Jolanta Dmytryszyn: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Odpowiedzi będziemy udzielać w miarę możliwości jak najszybciej w godzinach 7.00-17.00

 

 

 

Zajęcia w naszej świetlicy są prowadzone wg tematów zaplanowanych na poszczególne miesiące. Dotyczą one najbliższego otoczenia dzieci - rodziny, szkoły, kolegów. Obejmują wiadomości o miejscu zamieszkania, regionie i ojczyźnie. Uwzględniamy także tematykę nawiązującą do dni uroczystych i świątecznych oraz mówimy o zmianach zachodzących w przyrodzie w ciągu roku.

     Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają naszym dzieciom rozwijanie swoich zainteresowań i talentów.

 

 

 

Ramowy rozkład dnia świetlicy szkolnej

7.00- 8.00 - Schodzenie się dzieci, zajęcia według indywidualnych zainteresowań.

8.00-10.00 - Korekta zadań domowych. Zajęcia czytelnicze, zorganizowane i swobodne zajęcia w grupach lub indywidualne.

10.00 - 11.30 - Zajęcia prowadzone przez wychowawców związane z tematem miesiąca (żywego słowa, plastyczne, praktyczne, muzyczne, konkursy).

11.30 - 12.30 - Przygotowanie do obiadu ( dla II zmiany), obiad. Gry i zabawy ruchowe

12.30 - 13.30 - Czynności porządkowe, przygotowanie do obiadu (dla I zmiany), obiad, odpoczynek po obiedzie.

13.30 - 14.30  - Zajęcia czytelnicze, gry dydaktyczne, zajęcia tematyczne. 

14.30 - 15.30 -  Odrabianie zadań domowych pod kierunkiem nauczyciela świetlicy./ Zabawy indywidualne i w grupach, zajęcia ruchowe.

15.30 - 17.00 - Rozchodzenie się dzieci, zajęcia wg indywidualnych zainteresowań.

 

 

Październik

 

 

Świetlica jest pełna zdolnych dzieci i jesiennych kolorów. Właśnie powstała kolejna wystawka pięknych prac.

 

Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt świetlicę szkolną odwiedzili specjalni goście. Pan policjant Jacek Kamiński wraz ze swoim psem Aresem udzielili niezapomnianej lekcji naszym dzieciom. Był pokaz sztuczek oraz bardzo interesująca rozmowa na temat psów policyjnych. Dzieci zadały mnóstwo pytań dotyczących tresury, życia i służby takich zwierząt. Uzyskały wiele ciekawych informacji, które zapamiętają na długo. Było to wspaniałe spotkanie z panem policjantem i jego wiernym psem policyjnym.

 

 

 

 


Wrzesień 2019
W świetlicy szkolnej praca wre. Zasady zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci już znają. Teraz przeszliśmy do tematów bliższych naturze. Grzyby w wykonaniu dzieci ze świetlicy szkolnej wyglądają prawie jak żywe. Oby i z tych zajęć wyniosły sporo wiedzy i przyjemności

 

 

Maj

Zajęcia plastyczne na świetlicy to sama przyjemność. Tym razem malowanie gipsowych figurek.

 

 

 

 

 

Marzec

Zajęcia w świetlicy szkolnej są bardzo różnorodne. W tym tygodniu lepiej poznajemy kosmos i Układ Słoneczny. Dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością i zbudowały z klocków własne kosmiczne rakiety. Może będą początkiem niesamowitej przygody wśród gwiazd.

 

 

 

Wiosna zawitała do świetlicy. Dzieci pod okiem wychowawczyni założyły własny ogródek. Pietruszka, koperek, szczypiorek i inne nowalijki niedługo urosną na świetlicowym parapecie.

 

 

 

Luty

Dzieci lubią się bawić... Z tego powodu wychowawczynie świetlicy szkolnej postanowiły nauczyć dzieci tworzyć własne gry planszowe. Po narysowaniu głównej trasy dzieci same wymyśliły zasady i przeszkody dla graczy. Zabawie towarzyszył śmiech, ale także nauka zdrowej rywalizacji.

 

 

 

Listopad

 

 

W świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za konkursy plastyczny "Jesteśmy przyjaciółmi zwierząt " oraz fotograficzny "Jesienny spacer". Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

W czasie zajęć tematycznych dzieci w świetlicy nauczyły się piosenki pt."Szedł listopad". Treść piosenki przedstawiały za pomocą ruchu. pomysłów było wiele, dlatego uczniowie szybko zapamiętali słowa i melodie piosenki. Na koniec zajęć odbył się koncert muzyczny.

 

 

 

Zrobiło się chłodniej. Dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły zadbać o ptaki i dokarmić je słoninką. W czasie wyjścia na szkolne podwórze nie zabrakło zabaw ruchowych.

 

 

 

Wrzesień

W świetlicy szkolnej dbamy o bezpieczeństwo wszystkich dzieci. W ramach zajęć tematycznych uczniowie poznali znaki drogowe oraz zaznajomili się z zasadami ruchu drogowego. Swoją wiedzę utrwalali poprzez wykonanie prac plastycznych.

 

 

 

 

 

 

Maj

Z okazji zbliżajacego się Dnia Matki, dzieci ze świetlicy wykonały portrety swoich mam oraz ilustracje przedstawiające jak im pomagają w domu.

 

Kwiecień

 

Zakwitły u nas wiosenne kwiaty

Tak rośnie nam świetlicowy ogródek

 

 

Marzec

 

Do świetlicy szkolnej zawitała wiosna. Dzieci zasadziły wiosenne warzywa takie jak koper, rzeżucha, szczypior, pietruszka, hodowle grochu i fasoli. Nie możemy doczekać się zbiorów

 

Goście z Ukrainy odwiedzili również dzieci w świetlicy. Wykonali tulipany z kolorowego papieru, które zostaną pamiątką po wizycie w naszym gabinecie.

 

Luty

Walentynki w świetlicy

 

 

Tematy realizowane w miesiącu styczniu podczas zajęć w świetlicy:

 

  • Bawmy się w karnawale;
  • W zimowej szacie;
  • Dzień Babci i Dziadka;
  • Bezpieczne zabawy zimowe.

 

Zimowe zabawy dzieci ze świetlicy

 

Tematy realizowane w miesiącu grudniu podczas zajęć w świetlicy:

Barbórkowe święto;

Mikołajki;

Choinkowe radości i tradycje świąteczne.

 

 

Zajęcia tematyczne realizowane w miesiącu listopadzie

Ja i moja Ojczyzna

Jesienna szaruga

Szopen i jego muzyka

Dzień Pluszowego Misia

Bajki i baśnie

Andrzejki w świetlicy

Jesienna szaruga

 

W tym tygodniu utrwalaliśmy symbole narodowe. W ramach zajęć dzieci wykonały flagę Polski techniką wydzieranki, rysowały godło Polski oraz wycinały ludowe serwetki.

Zbiórka karmy

 

W miesiącu październiku wychowawcy świetlicy szkolnej ogłosili Jesienną zbiórkę karmy dla psów i kotów. W rezultacie udało nam się uzbierać ponad 100 kg karmy. Dary zostały przekazane Malborskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt REKS. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy tak licznie wsparli naszą akcję. A także uczniom Klubu Wolontariatu „ Złote serca”, działającym w naszej szkole, za pomoc w organizacji naszych działań.