foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Ziemię mamy tylko jedną

W miesiącu maju wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs plastyczny dla klas 0-6 pod hasłem „Ziemię mamy tylko jedną”. Wpłynęły 32 prace, z których wyłoniono wyróżnienia i nagrody.

Nagrody zdobyli:

 Agnieszka Skok

Wiktoria Kloch

Małgorzata Korycka

Czytaj więcej: świetlica konkurs

Festiwal Kultury Dawnej

18 czerwca 2016 r.  26 uczniów naszej szkoły wzięło udział w barwnym korowodzie otwierającym Festiwal Kultury Dawnej. Dzieci bardzo lubią niepowtarzalny klimat festiwalu, dzięki któremu można przenieść się w czasie za sprawą średniowiecznych strojów. 

Czytaj więcej: Festiwal Kultury Dawnej

Lekkoatletyczny obiekt sportowy przy Szkole Podstawowej nr 8

 im. Mikołaja Kopernika w Malborku uważam za otwarty

Tymi słowy Pan Dyrektor, Mirosław Boniecki, zakończył uroczystość otwarcia szkolnego boiska „Orlik lekkoatletyczny”, która miała miejsce 16 czerwca 2016 r. Na tę okoliczność na nowym boisku zgromadziła się cała społeczność uczniowska, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: poseł na sejm RP, Tadeusz Cymański, Burmistrz Miasta Malborka, Marek Charzewski, Starosta Powiatu Malborskiego, Mirosław Czapla, Naczelnik Wydziału Inżynierii i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Urzędu Miasta, Roman Milanowski, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Malborka, Zbigniew Kowalski, dyrektorzy malborskich szkół i przedszkoli, prezesi firm z terenu Malborka. Przybyła również Szkolna Służba Medyczna z Gimnazjum nr 3 w Malborku, czuwająca nad bezpieczeństwem uczestników. Uroczystość otwarcia przygotowana przez Monikę Pozorską i Aleksandrę Węgrecką budziła ogromne emocje. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć układ choreograficzny z szarfami, który w końcowym etapie ukazał biało-czerwoną flagę wprowadzającą do hymnu państwowego. Niezwykłe wrażenie wywarła sztafeta z symbolicznym ogniem, którą rozpoczął uczeń klasy zerowej. Ostatni jej uczestnik, szóstoklasista przekazał symboliczny ogień Panu Dyrektorowi, który rozniecił ognisty taniec. Po nim nastąpiło uroczyste przyrzeczenie, podczas którego uczniowie deklarowali poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji. Kolejnym etapem uroczystości był występ dzieci z hula-hoopami, którzy deklamowali wiersze zwieńczone figurą kół olimpijskich. Nie obyło się bez momentu przecięcia wstęgi, który nastąpił po poświeceniu obiektu sportowego.

         Jesteśmy dumni, że to właśnie przy naszej szkole powstało boisko sportowe „Orlik lekkoatletyczny”. Aby wyrazić wdzięczność władzom miasta dzieci ułożyły z kolorowych kartoników bukiet kwiatowy, nad którym pojawił się transparent „DZIĘKUJEMY”.

oprac. M. Pozorska

 

 

Czytaj więcej: orlik

Pierwszaki z wizytą na wsi!

 

W poniedziałek -30.05.2016 r. klasy: 1c, 1d i 1e odbyły wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Krastudach. Dla niektórych uczestników wycieczki była to pierwsza wizyta na wsi.

Wszyscy uczestnicy wycieczki, już na wstępie zostali podzieleni na 4 zespoły, w których brali udział w różnego rodzaju zajęciach. Każdy zespół uczestniczył we wszystkich rodzajach zajęć tj.: leśnej ścieżce edukacyjnej;  przejażdżce konno z omówieniem zasad bezpieczeństwa, uprzęży i  stosownego stroju do jazdy; zajęciach edukacyjnych ze zwierzętami (opieka, karmienie, zwyczaje zwierząt, charakterystycznych wygląd itp.) oraz zajęciach rekreacyjno- sprawnościowych (zabawy w kuli na wodzie). 

Podczas przerwy między zajęciami odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Można było również pobawić się w gry terenowe: zagrać w piłkę, pobawić się w berka.

Na zakończenie wycieczki każda z klas otrzymała prezent - karmnik dla ptaków. Było to bardzo miłe zaskoczenie  dla wszystkich.  Otrzymane prezenty zostaną wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem, w naszej szkole.

 

Oprac. ASobuś

Czytaj więcej: Krastudy