foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Życie Szkoły

"Zakończenie Roku Szkolnego" w fotografii

"Kto owoce je i warzywa, ten zazwyczaj zdrowy bywa"

"Szalony wyścig owoców" przyciągnął 6 czerwca wielbicieli nie tylko gier planszowych, ale i zwolenników zdrowego odżywiania. Na niskim parterze już od rana słychać było stukot kostek do gry oraz chrupanie marchewek, rzodkiewek i pysznych jabłuszek. Wszyscy wygrywali witaminki, a zwycięzcy "szalonego wyścigi owoców" w nagrodę mogli zabrać grę i z przyjaciółmi grać do woli na kolejnych przerwach.

oprac. M. Mirkowska

"Gdzie brak słów, tam mówi muzyka" /H.Ch.Andersen/

6 czerwca w naszej szkole odbył się koncert muzyczny. Wspaniale zagrali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Malborku. Wśród wykonawców oklaskiwaliśmy również uczniów naszej szkoły: Justynę, Bartka i Karola.

oprac. M. Mirkowska

Azjatycka przygoda w ósemce

4 czerwca to dzień pod znakiem największego na świecie kontynentu azjatyckiego, który dominował na festynie rodzinnym, zorganizowanym na naszym podwórku szkolnym. Po trawie przechadzały się hinduski, chinki praz japonki. Ryżu było co nie miara - to przecież naljepszy materiał, żeby wróżyć, tworzyć wspaniałe obrazki i różnego rodzaju wisiory. Wielką popularnością cieszyły się tatuaże oraz "chińskie" wizytówki pisane od lewej strony do prawej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, pomimo doskwierającego upału i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

 

Śpiewamy i gramy dla Taty i Mamy

Pod takim tytułem, jak co roku odbył się  koncert dzieci z klas 0-3. W konwaliowy nastrój wprowadzili słuchaczy konferansjerzy w składzie: Weronika Przyborowicz, Kamil Szymański i Michał Wójtowicz. Zaprezentowali skecze z życia "rodziny Kowalskich" wzięte. Następnie rodzice mieli okazję podziwiać swoje pociechy w tańcu, piosence oraz w czasie gry na akordeonie i gitarze. W podzięce za trud wychowania otrzymali od swoich dzieci drobne upominki, a maluchy słodycze. Takich okazji do wspólnych spotkań szkoły i domu nigdy nie jest za wiele.

organizatorki: J. Głodnicka, A. Węgrecka, M. Wielgosz

Klasy drugie w Hewelianum

Dnia 25.05.2011r. o godz.8.00 klasa 2b i 2c wyruszyły na wycieczkę do Gdańska. Podróż minęła bardzo szybko. Dzieci zaczęły swoją wycieczkę od kina "KREWETKA", gdzie obejrzały film w 3D "Gnomeo i Julia". Następnie wszyscy udali się do nowoczesnego centrum edukacji - Hewelianum. Tam uczniowie wzięli udział w zajęciach o azocie. Zajęcia miały charakter pokazowy, przedstawione zostały właściwości fizyczne przedmiotów schłodzonych przy pomocy ciekłego azotu do bardzo niskiej temperatury (-195,8 °C). Końcowym etapem było zwiedzanie wystawy „Energia, Niebo i Słońce”. Tam też w praktyce dzieci zapoznały się z energią i budową całego wszechświata.

oprac. J. Dmytryszyn

Z wizytą u strażaków

24 maja dzieci ze świetlicy szkolnej miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku. Dzięki życzliwości panów Strażaków mogliśmy oglądać samochody, sprzęt gaśniczy oraz motorówkę. Wysłuchaliśmy też opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczych. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia strażackiego hełmu oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Bawiliśmy się doskonale!

oprac. K. Mucha

Konstytucja 3 Maja - 220 lat minęło...

6 maja wszystkie dzieci przybyły do szkoły w strojach galowych. Jednak nie tylko ubraniem uczciliśmy okrągłą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa Vb przybliżyła nam wydarzenia, które rozegrały się w sejmie  w 1791 roku. Król August Poniatowski przysięgał Bogu, że od tego dnia na straży naszych praw będzie stała Konstytucja. To właśnie ona przyczyniła się do tego, że żyjemy w demokratycznym państwie.

"Tym, co w Polsce dali myśl,

Aby stworzyć cud majowy,

cześć z oddaniem złóżmy dziś,

Przed pamiątką chyląc głowy"

(fragment wiersza M. Arcta "Trzeci Maj")

oprac. M. Pozorska

"Szlachetne zdrowie..."

Klasa IV b wraz z wychowawcą, p. Wojciechem Kunickim przekonywała nas na apelu 29 kwietnia, poświęconym promocji zdrowego stylu życia, że "w zdrowym ciele zdrowy duch". Należy myć zęby, bo "kto ich nie myje, ten ma kłopoty", jeść zdrową żywność, bo hamburgery z Mc Donald's mogą przetrwać nienaruszone przez dwa miesiące oraz zalecano "wyginanie ciała śmiało", bo.....wiadomo przecież dlaczego, "na ruch jest dzisiaj wielka moda". Od tego dnia "każdy szanuje zdrowie należycie, bo jak umrze, straci życie".

oprac. M. Pozorska

„Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent…”

"Wyzwanie to rola trudna. To dar, móc wystąpić na scenie, gdzie talent ma szansę się objawić".

W naszej szkole nie brakuje uczniów o wybitnych zdolnościach w dziedzinie muzyki, tańca i poczucia humoru, co pokazała liczba chętnych dzieci do udziału w zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski imprezie „Twój talent” 22 kwietnia 2011 roku. Owacje otrzymali wszyscy uczestnicy, którzy oglądali występ swoich koleżanek i kolegów w nowych odsłonach. Brawa należały się każdemu uczestnikowi nie tylko za śpiew, taniec czy występ kabaretowy, lecz także za odwagę i pomysłowość.

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. W tym roku mistrzynią okazała się Hanna Mickiewicz, która zaprezentowała piosenkę Shakiry „Waka, waka”. Na drugim miejscu uplasowały się siostry Jażdżewskie, które zaprezentowały utwór „Make it shine” Viktorii Justice. Swoim tańcem powaliła sędziów na łopatki Zuzanna Jadczuk, która zajęła trzecie miejsce. Publiczność również miała prawo głosu i wybrała szkolny kabarecik w składzie: Filip Jurczak i Kamil Sitkowski. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Pamiętajmy, że „nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli”.