foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku

Zapraszamy na Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

w poniedziałek 4 września 2017 r.  o godz. 9.00.

 

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Czytaj więcej: Zakończenie

Apel ekologiczny

21 czerwca 2017r. klasa Va pod kierunkiem p. Marzeny Głowackiej wystawiła przedstawienie ekologiczne. Odbył się również apel podsumowujący.

Czytaj więcej: Apel

Pożegnanie zerówki

20 czerwca 2017 r. klasy: III d i III a pożegnały dzieci uczęszczające do klasy zerowej. Uczniowie klsy IIId urządzili naszym najmłodszym uczniom wspaniały koncert koncert, a uczennice przemienione w piękne motyle przepięknie zatańczyły. W tym dniu odbył się również apel podsumowujący całoroczną pracę.

Czytaj więcej: Pożegnanie zerówki

Mamy nagrodę

 

         W maju klasy 6a i 5c wzięły udział w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych pt. „Warzywa, owoce – nie zaszkodzi zjeść” organizowanego przez PSOR.

         Praca konkursowa klasy szóstej została nagrodzona. Uczniowie wyjadą we wrześniu do Baylabu w Gdańsku i  wezmą udział w warsztatach naukowych. Nagrodą dla szkoły jest zestaw odczynników, minerałów i szkła laboratoryjnego dla klas V-VI.

         Bardzo cieszymy się z sukcesu i zachęcamy wszystkie klasy do udziału w konkursach w przyszłym roku.

oprac. Halina Koperska

 

Wycieczka do Oceanarium w Gdyni

7 czerwca uczniowie klas 5b, 5c i 6a uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, pod tytułem „Flora i fauna Bałtyku”. Bardzo ciekawe zajęcia, prowadzone przez Panią Mirosławę Raczkowską, pozwoliły na bezpośrednią obserwację organizmów żyjących w naszym morzu, takich jak iglicznia czy krewetka. Po pokazie multimedialnym uczniowie oglądali ekspozycje zwierząt mieszkających w Gdyńskim Oceanarium.

Potem był spacer po nabrzeżu i wspólne zdjęcia przy „Darze Pomorza”, statku pirackim, ORP „Błyskawica”. Bogatsi o nowe wrażenia i mnóstwo pamiątek wróciliśmy do Malborka, planując kolejny wypad.

oprac. L. Baźmierowska

Czytaj więcej: konkurs przyrodniczy, oceanarium

 

MOWTROP- „Kręci mnie bezpieczeństwo”

       Nasza klasa otrzymała zaproszenie od prezes Stowarzyszenia „Latorośl” -Pani Agnieszki Predygier  na coroczny festyn organizowany w  Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym  w Malborku. W tym roku hasłem przewodnim zabawy było „Bezpieczeństwo”. Mieliśmy okazję spotkać się z różnymi służbami mundurowymi, które przygotowały bardzo ciekawe atrakcje dla dzieci.  Uczyliśmy się  jak udzielić pierwszej pomocy, pokonywaliśmy  przeszkody, strzelaliśmy do tarczy, mogliśmy przymierzać ekwipunek strażaka,  a nawet używać węża gaśniczego. Mieliśmy okazję oglądnąć tresurę psów policyjnych, akcję rozbrajania bomby czy ratowania ludzi z zakleszczonego samochodu. 

Pani Agnieszko -DZIĘKUJEMY!  OBIECUJEMY PAMIĘTAĆ O BEZPIECZEŃSTWIE NA CO DZIEŃ!     

                                                                                               Opracowali uczniowie kl.3b z wych.  M. Wielgosz   

 

Czytaj więcej: MOWTROP