foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku
Nasi uczniowie w "Experymencie"
10.06.2015 r. klasa 3 a odwiedziła Centrum Edukacji EXPERYMENT w Gdyni. Atrakcji i radości było wiele. Każdy mógł zaobserwować zjawiska, o których do tej pory tylko słyszał w mediach i nie zawsze mógł ich bezpośrednio doświadczyć. Podczas zwiedzania wystawy interaktywnej można było samodzielnie wywołać fale tsunami, wytworzyć prąd, czy sprawdzić silę swojego głosu- w decybelach. 
Po zwiedzeniu wystawy uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Pan Kulka i wiejskie zwierzęta", podczas których nazywali wiejskie zwierzęta, rozpoznawali gatunki zbóż oraz dowiadywali się, jakie produkty pochodzą od jakich zwierząt? 
Wycieczka była udana oraz bardzo pouczająca.      
                                                                                                                    Opracowała: A.Sobuś

Czytaj więcej: wycieczka 3a

1b na  DZIKIM ZACHODZIE

         Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy zorganizował we współpracy

ze Stowarzyszeniem „Latorośl” festyn, mający na celu integrację

wychowanków jego placówki z malborską społecznością.

Nie mogło zabraknąć na nim reprezentantów SP nr 8, czyli  nas - klasy 1b.

Impreza przebiegała w konwencji kowbojsko-indiańskiej. Na kilka godzin szkoła zamieniła się w miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu, my staliśmy się jego mieszkańcami- Indianami i Kowbojami. Zapoznaliśmy się tradycjami rdzennych mieszkańców Ameryki, jak i sprawdziliśmy się

w umiejętnościach na co dzień wykorzystywanych przez kowbojów. Próbowaliśmy swoich sił m.in. w strzelaniu z łuku, tworzeniu totemów, lepieniu naczyń z gliny, wydobywaniu złota z wody, rzucaniu lassem, śpiewach, tańcach czy grze na bębnach. Mogliśmy zobaczyć pojedynek kowbojów, inscenizację ze złapania przez Lucky Luke’a braci Daltonów, a także posłuchać koncertów bębniarskiego.

Dziękujemy za zaproszenie dyrekcji szkoły, a w szczególności pani Agnieszce Predygier oraz naszym opiekunom pani Grażynie Pietrzak i pani Katarzynie Szuder!                  

                     ZABAWA BYŁA PRZEDNIA!!!

 

 

                                                           Klasa 1b z wychowawczynią

 

Czytaj więcej: wycieczka 1b

Gra miejska

Dnia 12.06.2015r. wzieliśmy udział w zabawie "Gra miejska -śladami historii"wędrowaliśmy ulicami naszego miasta w strojach średniowiecznych z mapą i w kolejnych stacjach historycznych rozwiązywaliśmy zadania związane z naszym miastem.Mimo upału nasza reprezentacja świetnie radziła sobie z zadaniami wiedzowymi .Piętą Achillesa okazała się celność niestety strzały nie trafiały w cel .Następnym razem na pewno będzie lepiej. 

Czytaj więcej: gra miejska

Na sportowo, bo to wesoło i zdrowo!

…..a także kolorowo!

                                      

                  1 czerwca w naszej szkole DZIECIAKI z klas 0-3 obchodziły swoje święto. Wszyscy zebrali się na boisku w radosnym nastroju. Słoneczko świeciło jasno, a dzieci w kolorowych koszulkach wyglądały jak wysypane z paczki „m&msy” . Po chwili rozpoczęła się zabawa na świeżym powietrzu. Uczniowie grali w „Dwa ognie”, rozgrywali kolejne mecze, biegali, rzucali  piłką( się na trawę  teżJ) robili uniki,  rywalizowali o zwycięstwo w swoich kategoriach wiekowych. Na zakończenie odczytano wyniki, wręczono pamiątkowe dyplomy i cukiereczki ( tym razem brązowe J).

 

                                                                                                                      Oprac. Aleksandra Węgrecka

Czytaj więcej: Dzień Dziecka

Młodzież zapobiega pożarom

 

Dnia 11.04.2015r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe eliminacje OTWP MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Julia Przybylska,Oliwia Przybylska oraz Jakub Graczykowski .Zmierzyli się z wiedzą daleko wykraczającą poza wiedzę wymaganą w szkole podstawowej.

oprac. M. Głowacka

 

 

Wygrała gry dla szkoły!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Story Cubes" organizowanym przez Wydawnictwo Rebel. Dzieci napisały wiele ciekawych opowiadań, a Julia Rutkowska z klasy 1a zdobyła nagrodę - zestaw gier dla szkoły.

Gratulujemy Julii i zapraszamy wszystkich uczniów do czytelni, gdzie czekają nowe gry!

oprac. M. Mirkowska

Czytaj więcej: Story Cubes

 

Konkurs literacki

 

Moje miejsce jest w Polsce,

Gdzie  Wisła z wysokich gór

rozpędza się i wesoło furkocze (…)

Moje miejsce jest w kraju,

Najpiękniejszym na ziemi.

Wszystko tu znam, wszystkich rozumiem (…)

                                                                                Wiersz Amelii Lipiec „Moje miejsce na ziemi” SP nr 5 Kwidzyn

 

              Wśród tego i wielu innych prac literackich nadesłanych na VI Wojewódzki Konkurs

Literacki pt. „Pod ojczystym niebem” znalazły się prace dwóch uczennic z naszej szkoły.

Talentem literackim pochwaliły się Aurelia Radecka i Dominika Gostańska z klasy 3c.

              Laureatką została Aurelia, która napisała scenariusz zatytułowany „Polska jest piękna”,

a Dominika  za wiersz  pt. „Moja ulubiona pora roku” otrzymała wyróżnienie.

Obie dziewczynki otrzymały nagrody ufundowane  przez  Światowy Związek Żołnierzy Armii

Krajowej -okręgu pomorskiego                          

 GRATULUJEMY!!!                                                         

Utwory literackie Aurelii i Dominiki zostały umieszczone w  pokonkursowym tomiku wierszy

pt. „Dla tych co żyją i tych co odeszli”.

                        BRAAWO!                 BRAAWO!                  BRAVISIMO!

 opiekun koła polonistycznego -Mariola Wielgosz

 

Czytaj więcej: konkurs literacki

Wyróżnienie dla zespołu "Kucharze z pazurem"

Zapewne wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pamiętają głosowanie na najlepszy film w konkursie "Tersco dla szkół" pod hasłem "Kulinarni odkrywcy". Otóż nasza drużyna "Kucharzy z pazurem" zdobyła wyróżnienie!!! Grupą opiekowały się pani Katarzyna Prusiecka i pani Monika Pozorska, które bardzo cieszą się z sukcesu, gdyż ciężka praca całej drużyny została zwieńczona nagrodami indywidualnymi dla całego zespołu w składzie:

Aleksandra Pozorska, Gabriela Kuczyńska, Weronika Marchlewska, Emilia Pozorska, Michalina Dawidziak, Oliwia Harasim, Ewa Guzow, Adriana Markowicz, Zofia Moździerz, Anita Kuczek, Martyna Włodarczyk, Zuzanna Ciok, Nikola Mikołajczyk, Monika Paduszek, Jakub Graczykowski, Marek Grabowski. 

Bardzo dziękujemy za pomoc w nagrywaniu filmu Pani Jolancie Głodnickiej i zespołowi tanecznemu "Perełki". Podziękowania kierujemy także w stronę rodziców dzieci z zespołu tanecznego "Perełki" oraz rodziców uczniów - "Kucharzy z pazurem", którzy przywieźli dzieci do Tesco i cierpliwie czekali, aż skończy się nagrywanie.

Opiekunki Zespołu pragną również podziękować wszystkim nauczycielom, którzy poświęcili swój wolny czas i aktywnie pracowali na rzecz "Kucharzy z pazurem", a w szczególności: pani Katarzynie Mazurkiewicz, pani Barbarze Wyczółkowskiej, pani Małgorzecie Mirkowskiej oraz Pani Jolancie Głodnickiej.

Podziękowania płyną również w kierunku Pana Dyrektora SP8 Malbork, dzięki któremu grupa mogła pojechać na Galę Finałową Konkursu do Gdyni.

Dziękujemy także członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy wspierali Zespół podczas pracy nad wyzwaniami specjalnymi.

Słowo "dziękuję" należy również skierować w stronę małych kucharzy za wsólpracę, dyscyplinę, poczucie humoru i wsparcie opiekunek. Wspólna praca przyniosła nie tylko nagrodę, satysfakcję, ale również wspomnienie w postaci filmowej laurki z lat dziecinnych.

Sukces "Kucharzy z pazurem" to sukces całej wspólnoty szkolnej, dlatego wszystkim osobom wspierającym zespół jesteśmy bardzo wdzięczni i składamy wielkie podziękowania.

 

Monika Pozorska, Katarzyna Prusiecka

 

Czytaj więcej: tesco

Odkryliśmy nowe talenty!

 

Tradycyjne, z okazji  Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował bardzo lubianą przez całą społeczność szkolną imprezę "Twój Talent". Tego dnia przychodzą do szkoły "Kangur" i "Kangurek" czyli uczniowie piszą konkurs matematyczny, następnie rozpoczyna się dobra zabawa. W tym roku uczniowie zaprezentowali swoje talenty na bardzo wysokim poziomie. Gra na instrumentach, taniec i śpiew królowały na parkiecie. 

Jury w składzie: Dominika Grenda, Małgorzata Mirkowska, Małgorzata Czajkowska, ogłosiło werdykt:

Grand Prix w klasach 0-III powędrowało do Macieja Graczykowskiego z kl. 3c (gra na trąbce), natomiast w klasach IV-VI do Zuzi Świątek z kl. Id oraz Natalii Witek, Oliwii Brytan, Amelii Laskowska, Oli Wohlert, Julii Więckiewicz z kl 5a (taniec). Nagody otrzymali: Jakub Graczykowski, który zagrał na akordeonie, Wiktoria Tuńska, Klaudia Laskowska, Sara Duma, Gabrysia Kuczyńska, Klaudia Zawodzińska, JakubSzczepański, Konstancja Burzyńska z tańcem "Chocolate" oraz Zuzia Ciok, Zuzia Łopata, Hubert Łopata, Adam Świątek, którzy zatańczyli  "polkę warszawską". Wyróznienie zdobył uczeń klasy I c - Robert Łagidze, który zachwycił Jury swoją grą na keybordzie.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę w dobrym towarzystwie.

Czytaj więcej: talent

 

KOLEJNA  PRELEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE NA KOLEI

 

Jak co roku i tym razem uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie zachować się w pobliżu torów, na przejazdach kolejowych. Obejrzeli oni prezentację multimedialną oraz wysłuchali mini wykładu przygotowanego przez przedstawiciele kolei z Gdyni. Dzieci poznały także pracownika ochrony kolei, który opowiadał jaka jest rola psa w tej dziedzinie .

 

                                                                           Aleksandra Węgrecka

Czytaj więcej: bezpieczeństwo

Konkurs międzyszkolny "Dobre maniery"

Dobre maniery – konkurs w Bibliotece Pedagogicznej.

 

Czy wypada wstać od stołu, gdy inni jeszcze jedzą?

Kto pozdrawia pierwszy?

Czy dzisiaj mówi się jeszcze „łaskawa Pani”?

 

Na te pytania świetnie znają odpowiedź uczestnicy międzyszkolnego konkursu, który odbył się 12 marca 2015 r. w Bibliotece Pedagogicznej.

W konkursie wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn.

Naszą szkołę reprezentowały :

Nadia Walentynowicz z klasy 4b oraz Weronika Skok z klasy 5a.

Podczas konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania, rozwiązywali anagramy, składali serwetki i dobrze się bawili. Na koniec wszyscy otrzymali nagrody i upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

 Nasza drużyna zajęła w konkursie 3. miejsce – serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: konkurs biblioteczny

Pomysłówka

W czytelni szkolnej od dłuższego czasu króluje gra planszowa "Pomysłówka". Zbudowana jest na zasadzie wykreślanki. Tulko bystre oko potrafi szybko znaleźć podany wyraz. Mistrzowie szkoły w tę grę: Łukasz Dłużak, Maciej Firański i Patrycja Trzcińska zmierzyli się w "Pomysłówkę" z mistrzami z całego województwa w Sztumie.

Czytaj więcej: Pomysłówka

Witamy nowych czytelników!

 

20 lutego biblioteka szkolna przyjęła w poczet czytelników wszystkich uczniów klas pierwszych. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu dzieci udały się do wypożyczalni. Najmłodsi czytelnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

pt. „Moja pierwsza książka z biblioteki”. Prace należy wykonać dowolną techniką, na kartce A4 i dostarczyć do biblioteki

 lub czytelni szkolnej do 31 marca 2015 r.

 

 

Czytaj więcej: pasowanie

Dzień Kota

 

Tradycyjnie, jak co roku, 17 lutego nasza szkoła obchodziła Dzień Kota. Na korytarzch i w salach lekcyjnych pojawiły sympatyczne kocięta. 

Czytaj więcej: Dzień kota

14 lutego - Światowy Dzień Chorych na Padaczkę

"Zauważ mnie. Chodzi (p)o zdrowie" - to hasło akcji, do której włączyła się nasza szkoła. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w niej poprzez roznoszenie ulotek i udział w marszu do rogatek miasta.Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na osoby chore na padaczkę.

Czytaj więcej: zauważ mnie

Trzy razy w szkole …

                W styczniu tego roku aż trzykrotnie klasa 6a odwiedziła mury Szkoły Łacińskiej w Malborku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Skansenie Rzemiosł.

                Najpierw były WARSZTATY CERAMICZNE. Uczniowie zobaczyli pokaz pracy na kole garncarskim, zapoznali się ze sposobami wykorzystania gliny dawniej i dziś. Potem była praca praktyczna, czyli wykonanie przedmiotów z gliny garncarskiej, ręczne modelowanie naczyń i drobnych rzeźb. Swoje arcydzieła uczniowie zabrali do domu.

                Tytuł następnych zajęć to OD ZIARENKA DO BOCHENKA. Uczniowie klasy 6a nauczyli się rozpoznawać kłosy różnych zbóż, smakowali płatki zbożowe. Dowiedzieli się jak dawniej wyglądała praca na roli, a jakie prace wykonuje dzisiaj rolnik.  Część praktyczna polegała na samodzielnym uformowaniu i ozdobieniu różnymi nasionami bułeczek. Oczekując na ich wypieczenie chłopcy i dziewczęta z ochotą przystąpili do wykonania zabawek (laleczek) z siana.

                Ostatnie zajęcia to WARSZTATY TKACKIE. Dzięki nim uczestnicy dowiedzieli się z jakich surowców  niegdyś tkano materiały, jak wyrabiano nici, czym je farbowano, wreszcie jak tkano na krosnach. Uczniowie spróbowali też swoich sił w samodzielnym tkaniu na ramkach tkackich. Swoje „dywaniki” artyści zabrali ze sobą do domu.

                Warsztaty bardzo się uczniom podobały. Przybliżyły nieco życie i zwyczaje ludzi w dawnej wsi.

 

oprac .L.Baźmierowska

Czytaj więcej: w szkole Łacińskiej

 

Wygraliśmy w konkursach ekologicznych

W grudniu 2014r. i styczniu 2015r. uczniowie z klas 5 i 6 brali udział w konkursach ekologicznych:

·         „EKOLOGIA W MOIM DOMU”

 

Etap szkolny wygrali i tym samym zakwalifikowali się do finału uczniowie:

- w kategorii praca multimedialna Jakub Kussowski  5a i Weronika Skok 5a (film „Stop-tu rządzi ekologia”),

oraz Agata i Zuzanna Szczuchniak 5a (prezentacja – „Ekologia w naszym domu”)

- w kategorii praca pisemna Julia Przybylska 6a (wiersz – „Ekologiczne zwierzenia),

oraz Karolina Wąsowicz 6c (wiersz – „Wiosenna sensacja”)

- w kategorii praca plastyczna Martyna Biazik 6a ( plakat – „W moim domu”).

 

·         „V EDYCJA KONKURSU EKOLOGICZNEGO”

Bardzo trudny test  dotyczący złożoności świata zewnętrznego i jego ochrony najlepiej rozwiązała i znalazła się w gronie finalistów

 

Weronka Skok z klasy 5a

 

Wszystkim ekologom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.

oprac. L.Baźmierowska               

Sukces w konkursie matematycznym

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Przybylska z klasy 6a awansowała do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. GRATULACJE!!!

Etap wojewódzki odbędzie się 27 lutego 2015 r. Trzymamy kciuki!

oprac. L.Baźmierowska

I miejsce w międzyszkolnym Konkursie Matematycznym

Uczniowie naszej szkoły brali udział w III Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas czwartych i piątych "Mistrz Tablic Matematycznych". Konkurs odbył się 22 stycznia w SP nr 3. Nasza reprezentacja to: Oliwia Harasim 4a, Gabriel Myszkier 4a, Zuzanna i Agata Szczuchniak 5a. W klasyfikacji indywidualnej Gabryś zdobył I miejsce. W klasyfikacji zespołowej reprezentacja "Ósemki" wywalczyła puchar za I miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy organizatorom.

 

 

oprac. A. Rumińska

 

Z życia zerwek - grudzień

Wycieczka do "Kulkulandii" w Tczewie

- Podróż pociągiem

- Zabawy, konkursy

- Zupa pomidorowa w barze na dworcu

Ubieranie klasowej choinki

Zajęcia edukacyjne w Szkole Łacińskiej

Czytaj więcej: zerówka grudzień

Mikołajkowy Turniej Rodzinny

To był już X Turniej Mikołajkowy! Bawiliśmy się jak zawsze - wyśmienicie. Zacięta rywalizacja zespołów rozbawiała zgromadzoną na trybunach publiczność i angażowała do zagorzałego kibicowania. 

Przedstawiamy wyniki:

Kategoria wiekowa 0-3:

I miejsce - 3c

II miejsce - 

III miejsce - 

Kategoria wiekowa 4-6:

I miejsce - Va

II miejsce - IVc

III miejsce - IVb

Zawiadamiamy również, że rozgrywki w dwa ognie usportowione wygrali RODZICE, za nimi uplasowali się UCZNIOWIE. NAUCZYCIELE dzielnie walczyli, ale się nie udało.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY! 

Czytaj więcej: turniej

Mikołaj się zbliżył, dzieci się uradowały.

      Okazało się, że praca Mikołaja jest bardzo ciężka. Dzieci otaczały czerwonego staruszka z każdej strony. Po kilku godzinach spędzonych z uczniami Mikołaj czuł się spełniony. Samorząd Uczniowski pięknie mu podziękował za przybycie i...poszedł. Pewnie do innej szkoły.

Czytaj więcej: Mikołaj

Z życia zerówek - listopad

Wydarzenia w listopadzie:

 • Zajęcia w Muzeum Zamkowym
 • Urodziny Gracjana
 • Spotkanie z muzyką
 • Dzień Pluszowego Misia
 • Zabawa andrzejkowa
 • Portret kolegi

Czytaj więcej: listopad zerówki

Owoce i warzywa w szkole

 

W środę 26.11.2014 r. w związku z realizacją programu "Owoce i warzywa w szkole", odbyły się zajęcia promujące zdrowe odżywianie. W zajęcia promujące zdrowe odżywianie. W zajęciach tych wzięły udział dwa zespoły klasowe: kl. 3a i 3c. Uczniowie, po utrwaleniu wiadomości związanych z prawidłową dietą oraz właściwym odżywianiem, samodzielnie przygotowali "zdrowe" kanapki. Następnie robili surówki z marchewek i jabłek, a później wyciskali sok ze świeżych owoców i warzyw. Zwieńczeniem tych zajęć była wspólna degustacja przygotowanych kanapek, surówek i soków.

Czytaj więcej: owoce i warzywa 

Konkurs pięknego czytania

 

W Dniu Pluszowego Misia w czytelni szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania pt. „ Dzieci lubią misie”.

Uczniowie klas I – III  czytali przygotowane wcześniej fragmenty książek , których bohaterami są misie, miśki i niedźwiadki. Zgromadzona w czytelni publiczność w skupieniu i z podziwem słuchała baśni, opowiadań i opowieści ze Stumilowego Lasu.

Wszyscy uczestnicy konkursu świetnie się przygotowali, a najpiękniej czytali:

I.                   Jadwiga  Żądłowska z klasy 1c

II.                  Rafał Derda z klasy 1d

III.                Jakub Graczykowski z klasy 2b

Gratulujemy zwycięzcom!

Czytaj więcej: piękne czytanie

Rozegraliśmy turniej gry Rummikub

17 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego turnieju Mistrzostw Polski Szkół w Rummikub. Najlepszymi graczami okazali sie : Adam Świątek z kl.5a i Dominika Trzcińska z kl. 4c. Nasi uczniowie reprezentowali nas w Sztumie. Adamowi niewiele - bo tylko 1 p. zabrakło, aby znależć się w półfinale. 

Gratulujemy naszym reprezentantom!

Czytaj więcej: rummikub

Wiążemy buty, nie potykamy się o sznurowadła!

19 listopada 2014 r. na dużej przerwie, chętni pierwszo i drugoklasiści spotkali się, by wziąć udział w akcji wiązania butów. W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole.

Czytaj więcej: wiązanie butów

                       POMAGAJMY SOBIE WSZYSCY,  TO NIETRUDNA PRZECIEŻ RZECZ….

         Z tym przesłaniem wystąpiliśmy dzisiaj, 20 listopada na XIII Powiatowym Konkursie Amatorskich Zespołów Teatralnych organizowanym we współpracy SP 2  i Powiatowej Komendy Policji                                  w Malborku.  Przedstawiliśmy spektakl pt. „Domek zapomnienia”.  Chcieliśmy powiedzieć WIDZOWI, że nie można zamykać się we własnej skorupie i żyć z dala od innych. Tak sie po prostu nie da. Pomagajmy drugiemu, zainteresujmy się, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy.  Czasem zwyczajny uśmiech rozgania chmury nad naszymi głowami …….  Dlatego wtórując  słowom piosenki  finałowej ze spektaklu „Pomagajmy sobie wszyscy, to nietrudna przecież rzecz,  a będziemy sobie  bliscy- zając, ptaszek, dziecko, jeż,………

Niezmiernie cieszymy się z wygranej 1. miejsca, do której przyczyniły się również nasze panie                                           i rodzice-

p. Katarzyna Prusiecka, p. Małgorzata Mirkowska, p Katarzyna Mazurkiewicz, pp. Magdalena i Andrzej  Grochowscy, p. Iwona Sotnik, p. Sylwia Szczepańska, p. Kądziołka, p. Anetta i Wojciech Ciok        

Dziękujemy!!!!!                                                                                           

                                                                                                  Uczniowie kółka teatralnego SILOE

                                                                                                              z opiekunką Aleksandrą Węgrecką

skład zespołu:

KORNELIA SZCZEPAŃSKA 1B

ZUZANNA CIOK 1D

ZUZANNA ŚWIĄTEK 1D

AMELIA SOTNIK 1D

JAN WOHLERT 1D

NELA GROCHOWSKA 1D

MARIKA WYCISZKIEWICZ 1D

JULIA KĄDZIOŁKA 2A

ALEKSANDRA NEUMANN  1C- nagroda za najlepszą kreację aktorską- dziewczęcą.

Czytaj więcej: konkurs teatralny

Lekcja ekonomii

 

              24 października  klasa 1b uczestniczyła w lekcji ekonomii.

Tak, nie mylicie się  – w lekcji ekonomii. Przygotowali i przeprowadzili te zajęcia trzej chłopcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - Dominik, Kamil i  Karol. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem p. Agnieszki Predygier,  mamy naszego kolegi  z klasy – Wiktora, która jest promotorem tego programu.  Rozmawialiśmy i bawiliśmy się w oszczędzanie. Wiemy już, że każdy grosik jest ważny. Zrozumieliśmy ile pracy trzeba włożyć, aby starczyło  naszym rodzicom pieniędzy na przybory szkolne, słodycze czy zabawki.

             Cieszymy się i  jednocześnie gratulujemy naszym starszym kolegom  zakwalifikowania  się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalne potyczki” w ramach programu „Ekonomia na co dzień”.

Czytaj więcej: lekcja ekonomii

Z życia zerówek - październik

 

Październikowe wydarzenia w zerówce:

 • Spotkanie z przedstawicielem straży miejskiej
 • Jesienny spacer
 • Dzień  Nauczyciela
 • Zabawy na zajęciach ruchowych na Sali gimnastycznej
 • Robienie soków i degustacja
 • Konkurs plastyczny „Ekologiczne warzywa i owoce”
 • Owocowe zabawy i przebrania
 • Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia edukacyjne pt „Zwierzęta jesienią”
 • Wycieczka na lotnisko do Królewa Malborskiego
 • Pomarańczowy dzień – zabawy integracyjne, badawcze, matematyczne.

Czytaj więcej: zerówki październik

W październiku 

W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych wspólnie czytaliśmy, bawiliśmy się, świętowaliśmy…

Uczniowie klas 4 – 6 zaprezentowali kolegom i koleżankom fragmenty swoich ulubionych lektur, były to m. in. :„Koszmarny Karolek”, „ Zwiadowcy”, „Harry Potter”, „ Ania z Zielonego Wzgórza”, „Wielka wyprawa Ciumków”,  „ Córka Czarownic”.

Wszyscy lubimy używać zakładek, więc postanowiliśmy przygotować zakładki w kształcie sówek. Cieszą nas te papierowe sówki ,bo nie tylko zaznaczają, gdzie aktualnie czytamy, ale też miło nam, jak wyglądają na nas z książki.

O sówkach mowa, wspomnieć należy o rozrywkach umysłowych. Łamigłówki sówki wcale nie były łatwe, ale uczniowie dzielnie sobie z nimi radzili. Spośród poprawnie rozwiązanych zadań wylosowano 7, a szczęśliwie wylosowani uczniowie, otrzymali nagrody.

Każdego roku w październiku promujemy zdrowe odżywianie. W tym roku także przypominaliśmy wszystkim, że nie można zapominać o warzywach i owocach, które co dzień powinny gościć na naszych stołach. Rozgrywaliśmy turniej „Owocogra”, zwycięzcy tradycyjnie otrzymywali grę na własność i mogli „ścigać się  z kolegami po owoce” na wszystkich przerwach.

Październik to także miesiąc, w którym obchodziliśmy Dzień Znaczka Pocztowego. Przypomnieliśmy historię znaczka, zorganizowaliśmy wystawę pt. „Na początku był Penny Black”.

Świętowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  zakończyliśmy hucznie i słodko.

28 października nasza biblioteka skończyła 56 lat!

Z tej okazji spotkaliśmy się w czytelni, gdzie słuchaliśmy fragmentu książki z numerem 1, a jest to „Cudowna podróż” S. Lagerlöf.  Wyjątkowo w tym dniu, mogliśmy w czytelni  zjeść coś słodkiego, co chętnie uczyniliśmy, życząc bibliotece wielu  czytelników i  bogatego księgozbioru.

oprac. M. Mirkowska

Czytaj więcej: Biblioteka

                                                 EKOLOGICZNE OWOCE I WARZYWA

            W czwartek, 16 października w ramach „Tygodnia Zdrowia” odbył się konkurs plastyczno- techniczny klas 0-3. Trzyosobowa reprezentacja z każdej klasy miała za zadanie wykonać owoc lub warzywo. Bazą do ich wykonania były materiały ekologiczne- butelki i pojemniki plastykowe, papier, folie, nakrętki itp. Pomysłom i radości przy ich realizacji nie było końca. Po konkursie parapety okienne  naszej szkoły przyozdobił wspaniały stragan z owocami i warzywami. Aż ślinka kapie! Zachęcają do spożywania ich w naturze, co też czynimy z przyjemnością. Zajadamy się owocami i warzywami pochodzącymi z programu unijnego „Owoce i warzywa w szkole”, chętnie spożywamy surówki, które przyrządzają nam panie kucharki ze szkolnej stołówki, a także chrupiemy nasze polskie jabłuszka.

 Owoce i warzywa to samo zdrowie- każdy z „ósemki” Ci to powie!

 

                                                                                                                               Organizatorki- J.Głodnicka, M. Wielgosz, A, Węgrecka

Czytaj więcej: Konkurs techniczny

           Jesienne spotkania

 Jesień tego roku rozpieszcza nas piękną pogodą i swoimi barwami. Postanowiliśmy wykorzystać sprzyjającą aurę i odpocząć na świeżym powietrzu. Spotkaliśmy się przy ognisku na terenie malborskiego  Ośrodka Sportu i Rekreacji. Piekliśmy kiełbaski, braliśmy udział w przygotowanych przez rodziców konkursach. Najwięcej radości sprawił nam bieg w workach oraz bieg z rodzicem przy związanych nogach. Dziękujemy szczególnie tym mamom, które zaangażowały się w organizację imprezy.  Szkoda, że nie mogliśmy spotkać się w komplecie, mamy nadzieję, że wszystko przed nami.

 

Pierwszaki z 1d

Czytaj więcej: jesień

Z życia zerówek

 

W miesiącu wrześniu dużo się działo w naszych zerówkach:

 • Gry i zabawy integracyjne
 • Zabawy tematyczne w kącikach zabaw
 • Wycieczka do Muzeum Zamkowego
 • Spotkanie z policjantkami na temat "Bezpieczna droga do szkoły"
 • Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu
 • Wycieczka do lasu - leśniczówka Wydry

Czytaj więcej: zerówki

Z książką na walizkach

 

19 września 2014 r. uczniowie klasy 2b pospieszyli na spotkanie z panem Andrzejem Markiem Grabowskim – autorem kilkudziesięciu scenariuszy filmów animowanych, kilkuset piosenek oraz kilkunastu książek dla dzieci – powieść” Zenek i mrówki „ została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, pan Andrzej interesująco opowiadał o swojej pracy, prezentował bohaterów telewizyjnych programów, opowiedział jak powstają teksty jego piosenek oraz czytał fragmenty swoich książek. Na koniec dzieci podziękowały autorowi kwiatami i własnoręcznie wykonaną laurką, każdy też chciał otrzymać  dedykację do książki. 

oprac. M.Mirkowska

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie

 

W piątek sprzątaliśmy świat

 

19.IX.2014 r. Samorzad Uczniowski wraz z opiekunami - M. Pozorską i K. Mazurkiewicz postanowili uczcić Dzień Ziemi i dokładnie wysprzątać teren szkoły. Przy okazji "Sprzątania Świata" opiekunowie zorganizowali konkursy drużynowe:

1. na najbardziej pełny worek ze śmieciami

2. na najcięższy worek

3. na najoryginalniejszą zdobycz

Uczniowie bardzo dobrze się bawili dbając o środowisko. Akcja zakończyła się wręczeniem słodkości wszystkim uczniom za ciężką pracę i stwierdzeniem jednej z uczennic: "ja to bym mogła zbierać śmieci codziennie".

oprac. M. Pozorska

Czytaj więcej: Sprzątanie świata

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

 

I znów nadszedł pracowity wrzesień...I znów żegnamy wakacje... Ale...

Witamy naszych kolegów i koleżanki... Nie możemy doczekać się szkolnych przygód. Są więc wady i zalety początku nowego roku szkolnego, ale mądre przysłowie mówi- "bez pracy nie ma kołaczy". Wszystkiego pracowitego, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

oprac. M.Pozorska

Czytaj więcej: Rozpoczęcie Roku