Zakończenie roku szkolnego
Podsumowaliśmy rok szkolny
1b na DZIKIM ZACHODZIE
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy zorganizował we współpracy
ze Stowarzyszeniem „Latorośl” festyn, mający na celu integrację
wychowanków jego placówki z malborską społecznością.
Nie mogło zabraknąć na nim reprezentantów SP nr 8, czyli nas - klasy 1b.
Impreza przebiegała w konwencji kowbojsko-indiańskiej. Na kilka godzin szkoła zamieniła się w miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu, my staliśmy się jego mieszkańcami- Indianami i Kowbojami. Zapoznaliśmy się tradycjami rdzennych mieszkańców Ameryki, jak i sprawdziliśmy się
w umiejętnościach na co dzień wykorzystywanych przez kowbojów. Próbowaliśmy swoich sił m.in. w strzelaniu z łuku, tworzeniu totemów, lepieniu naczyń z gliny, wydobywaniu złota z wody, rzucaniu lassem, śpiewach, tańcach czy grze na bębnach. Mogliśmy zobaczyć pojedynek kowbojów, inscenizację ze złapania przez Lucky Luke’a braci Daltonów, a także posłuchać koncertów bębniarskiego.
Dziękujemy za zaproszenie dyrekcji szkoły, a w szczególności pani Agnieszce Predygier oraz naszym opiekunom pani Grażynie Pietrzak i pani Katarzynie Szuder!
ZABAWA BYŁA PRZEDNIA!!!
Klasa 1b z wychowawczynią
Spotkaliśmy się z p. Marleną Popławską - Marek
Korowód
13 czerwca 2015 r. nasza szkoła wzięła udział w barwnym korowodzie. Uczniowie i opiekunowie przeszli ulicami miasta Malborka w średniowiecznych strojach.
http://starastronaszkoly.stronazen.pl/home/ycie-szkoy/2014-2015.html#sigFreeId107ea13a14
Gra miejska
Dnia 12.06.2015r. wzieliśmy udział w zabawie "Gra miejska -śladami historii"wędrowaliśmy ulicami naszego miasta w strojach średniowiecznych z mapą i w kolejnych stacjach historycznych rozwiązywaliśmy zadania związane z naszym miastem.Mimo upału nasza reprezentacja świetnie radziła sobie z zadaniami wiedzowymi .Piętą Achillesa okazała się celność niestety strzały nie trafiały w cel .Następnym razem na pewno będzie lepiej.
Na sportowo, bo to wesoło i zdrowo!
…..a także kolorowo!
1 czerwca w naszej szkole DZIECIAKI z klas 0-3 obchodziły swoje święto. Wszyscy zebrali się na boisku w radosnym nastroju. Słoneczko świeciło jasno, a dzieci w kolorowych koszulkach wyglądały jak wysypane z paczki „m&msy” . Po chwili rozpoczęła się zabawa na świeżym powietrzu. Uczniowie grali w „Dwa ognie”, rozgrywali kolejne mecze, biegali, rzucali piłką( się na trawę teżJ) robili uniki, rywalizowali o zwycięstwo w swoich kategoriach wiekowych. Na zakończenie odczytano wyniki, wręczono pamiątkowe dyplomy i cukiereczki ( tym razem brązowe J).
Oprac. Aleksandra Węgrecka
Festyn w stylu retro
Młodzież zapobiega pożarom
Dnia 11.04.2015r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe eliminacje OTWP MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Julia Przybylska,Oliwia Przybylska oraz Jakub Graczykowski .Zmierzyli się z wiedzą daleko wykraczającą poza wiedzę wymaganą w szkole podstawowej.
oprac. M. Głowacka
Sukces w kangurze
Zuzanna Szczuchniak oraz Agata Szczuchniak, uczennice klasy 5a zostały laureatkami Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Na zdjęciu z nauczycielem - p. Sławomirem Świetlikowskim i koordynatorem regionalnym konkursu - p. Elżbietą Kurkiewicz.
http://starastronaszkoly.stronazen.pl/home/ycie-szkoy/2014-2015.html#sigFreeId322315f3df
Wygrała gry dla szkoły!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Story Cubes" organizowanym przez Wydawnictwo Rebel. Dzieci napisały wiele ciekawych opowiadań, a Julia Rutkowska z klasy 1a zdobyła nagrodę - zestaw gier dla szkoły.
Gratulujemy Julii i zapraszamy wszystkich uczniów do czytelni, gdzie czekają nowe gry!
oprac. M. Mirkowska
Konkurs literacki
Moje miejsce jest w Polsce,
Gdzie Wisła z wysokich gór
rozpędza się i wesoło furkocze (…)
Moje miejsce jest w kraju,
Najpiękniejszym na ziemi.
Wszystko tu znam, wszystkich rozumiem (…)
Wiersz Amelii Lipiec „Moje miejsce na ziemi” SP nr 5 Kwidzyn
Wśród tego i wielu innych prac literackich nadesłanych na VI Wojewódzki Konkurs
Literacki pt. „Pod ojczystym niebem” znalazły się prace dwóch uczennic z naszej szkoły.
Talentem literackim pochwaliły się Aurelia Radecka i Dominika Gostańska z klasy 3c.
Laureatką została Aurelia, która napisała scenariusz zatytułowany „Polska jest piękna”,
a Dominika za wiersz pt. „Moja ulubiona pora roku” otrzymała wyróżnienie.
Obie dziewczynki otrzymały nagrody ufundowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii
Krajowej -okręgu pomorskiego
GRATULUJEMY!!!
Utwory literackie Aurelii i Dominiki zostały umieszczone w pokonkursowym tomiku wierszy
pt. „Dla tych co żyją i tych co odeszli”.
BRAAWO! BRAAWO! BRAVISIMO!
opiekun koła polonistycznego -Mariola Wielgosz
Witaj maj,Trzeci maj!
http://starastronaszkoly.stronazen.pl/home/ycie-szkoy/2014-2015.html#sigFreeId6bafa7561f
Z życia zerówek - marzec, kwiecień
Dzień Ziemi
Nasza świetlica jest przyjazna uczniom
Z radościa informujemy, że nasza szkolna świetlica zdobyła tytuł "Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Gratulujemy!
http://starastronaszkoly.stronazen.pl/home/ycie-szkoy/2014-2015.html#sigFreeId7e43034f34
Wielkanoc
Wyróżnienie dla zespołu "Kucharze z pazurem"
Zapewne wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pamiętają głosowanie na najlepszy film w konkursie "Tersco dla szkół" pod hasłem "Kulinarni odkrywcy". Otóż nasza drużyna "Kucharzy z pazurem" zdobyła wyróżnienie!!! Grupą opiekowały się pani Katarzyna Prusiecka i pani Monika Pozorska, które bardzo cieszą się z sukcesu, gdyż ciężka praca całej drużyny została zwieńczona nagrodami indywidualnymi dla całego zespołu w składzie:
Aleksandra Pozorska, Gabriela Kuczyńska, Weronika Marchlewska, Emilia Pozorska, Michalina Dawidziak, Oliwia Harasim, Ewa Guzow, Adriana Markowicz, Zofia Moździerz, Anita Kuczek, Martyna Włodarczyk, Zuzanna Ciok, Nikola Mikołajczyk, Monika Paduszek, Jakub Graczykowski, Marek Grabowski.
Bardzo dziękujemy za pomoc w nagrywaniu filmu Pani Jolancie Głodnickiej i zespołowi tanecznemu "Perełki". Podziękowania kierujemy także w stronę rodziców dzieci z zespołu tanecznego "Perełki" oraz rodziców uczniów - "Kucharzy z pazurem", którzy przywieźli dzieci do Tesco i cierpliwie czekali, aż skończy się nagrywanie.
Opiekunki Zespołu pragną również podziękować wszystkim nauczycielom, którzy poświęcili swój wolny czas i aktywnie pracowali na rzecz "Kucharzy z pazurem", a w szczególności: pani Katarzynie Mazurkiewicz, pani Barbarze Wyczółkowskiej, pani Małgorzecie Mirkowskiej oraz Pani Jolancie Głodnickiej.
Podziękowania płyną również w kierunku Pana Dyrektora SP8 Malbork, dzięki któremu grupa mogła pojechać na Galę Finałową Konkursu do Gdyni.
Dziękujemy także członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy wspierali Zespół podczas pracy nad wyzwaniami specjalnymi.
Słowo "dziękuję" należy również skierować w stronę małych kucharzy za wsólpracę, dyscyplinę, poczucie humoru i wsparcie opiekunek. Wspólna praca przyniosła nie tylko nagrodę, satysfakcję, ale również wspomnienie w postaci filmowej laurki z lat dziecinnych.
Sukces "Kucharzy z pazurem" to sukces całej wspólnoty szkolnej, dlatego wszystkim osobom wspierającym zespół jesteśmy bardzo wdzięczni i składamy wielkie podziękowania.
Monika Pozorska, Katarzyna Prusiecka
Odkryliśmy nowe talenty!
Tradycyjne, z okazji Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował bardzo lubianą przez całą społeczność szkolną imprezę "Twój Talent". Tego dnia przychodzą do szkoły "Kangur" i "Kangurek" czyli uczniowie piszą konkurs matematyczny, następnie rozpoczyna się dobra zabawa. W tym roku uczniowie zaprezentowali swoje talenty na bardzo wysokim poziomie. Gra na instrumentach, taniec i śpiew królowały na parkiecie.
Jury w składzie: Dominika Grenda, Małgorzata Mirkowska, Małgorzata Czajkowska, ogłosiło werdykt:
Grand Prix w klasach 0-III powędrowało do Macieja Graczykowskiego z kl. 3c (gra na trąbce), natomiast w klasach IV-VI do Zuzi Świątek z kl. Id oraz Natalii Witek, Oliwii Brytan, Amelii Laskowska, Oli Wohlert, Julii Więckiewicz z kl 5a (taniec). Nagody otrzymali: Jakub Graczykowski, który zagrał na akordeonie, Wiktoria Tuńska, Klaudia Laskowska, Sara Duma, Gabrysia Kuczyńska, Klaudia Zawodzińska, JakubSzczepański, Konstancja Burzyńska z tańcem "Chocolate" oraz Zuzia Ciok, Zuzia Łopata, Hubert Łopata, Adam Świątek, którzy zatańczyli "polkę warszawską". Wyróznienie zdobył uczeń klasy I c - Robert Łagidze, który zachwycił Jury swoją grą na keybordzie.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę w dobrym towarzystwie.
KOLEJNA PRELEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE NA KOLEI
Jak co roku i tym razem uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie zachować się w pobliżu torów, na przejazdach kolejowych. Obejrzeli oni prezentację multimedialną oraz wysłuchali mini wykładu przygotowanego przez przedstawiciele kolei z Gdyni. Dzieci poznały także pracownika ochrony kolei, który opowiadał jaka jest rola psa w tej dziedzinie .
Aleksandra Węgrecka
Konkurs międzyszkolny "Dobre maniery"
Dobre maniery – konkurs w Bibliotece Pedagogicznej.
Czy wypada wstać od stołu, gdy inni jeszcze jedzą?
Kto pozdrawia pierwszy?
Czy dzisiaj mówi się jeszcze „łaskawa Pani”?
Na te pytania świetnie znają odpowiedź uczestnicy międzyszkolnego konkursu, który odbył się 12 marca 2015 r. w Bibliotece Pedagogicznej.
W konkursie wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn.
Naszą szkołę reprezentowały :
Nadia Walentynowicz z klasy 4b oraz Weronika Skok z klasy 5a.
Podczas konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania, rozwiązywali anagramy, składali serwetki i dobrze się bawili. Na koniec wszyscy otrzymali nagrody i upominki oraz pamiątkowe dyplomy.
Nasza drużyna zajęła w konkursie 3. miejsce – serdecznie gratulujemy!
Uczciliśmy pamięć patrona
Pomysłówka
W czytelni szkolnej od dłuższego czasu króluje gra planszowa "Pomysłówka". Zbudowana jest na zasadzie wykreślanki. Tulko bystre oko potrafi szybko znaleźć podany wyraz. Mistrzowie szkoły w tę grę: Łukasz Dłużak, Maciej Firański i Patrycja Trzcińska zmierzyli się w "Pomysłówkę" z mistrzami z całego województwa w Sztumie.
Witamy nowych czytelników!
20 lutego biblioteka szkolna przyjęła w poczet czytelników wszystkich uczniów klas pierwszych. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu dzieci udały się do wypożyczalni. Najmłodsi czytelnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
pt. „Moja pierwsza książka z biblioteki”. Prace należy wykonać dowolną techniką, na kartce A4 i dostarczyć do biblioteki
lub czytelni szkolnej do 31 marca 2015 r.
Dzień Kota
Tradycyjnie, jak co roku, 17 lutego nasza szkoła obchodziła Dzień Kota. Na korytarzch i w salach lekcyjnych pojawiły sympatyczne kocięta.
14 lutego - Światowy Dzień Chorych na Padaczkę
"Zauważ mnie. Chodzi (p)o zdrowie" - to hasło akcji, do której włączyła się nasza szkoła. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w niej poprzez roznoszenie ulotek i udział w marszu do rogatek miasta.Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na osoby chore na padaczkę.
Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej
Świetowaliśmy dzień Kubusia Puchatka
Nasze kolędowanie
Trzy razy w szkole …
W styczniu tego roku aż trzykrotnie klasa 6a odwiedziła mury Szkoły Łacińskiej w Malborku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Skansenie Rzemiosł.
Najpierw były WARSZTATY CERAMICZNE. Uczniowie zobaczyli pokaz pracy na kole garncarskim, zapoznali się ze sposobami wykorzystania gliny dawniej i dziś. Potem była praca praktyczna, czyli wykonanie przedmiotów z gliny garncarskiej, ręczne modelowanie naczyń i drobnych rzeźb. Swoje arcydzieła uczniowie zabrali do domu.
Tytuł następnych zajęć to OD ZIARENKA DO BOCHENKA. Uczniowie klasy 6a nauczyli się rozpoznawać kłosy różnych zbóż, smakowali płatki zbożowe. Dowiedzieli się jak dawniej wyglądała praca na roli, a jakie prace wykonuje dzisiaj rolnik. Część praktyczna polegała na samodzielnym uformowaniu i ozdobieniu różnymi nasionami bułeczek. Oczekując na ich wypieczenie chłopcy i dziewczęta z ochotą przystąpili do wykonania zabawek (laleczek) z siana.
Ostatnie zajęcia to WARSZTATY TKACKIE. Dzięki nim uczestnicy dowiedzieli się z jakich surowców niegdyś tkano materiały, jak wyrabiano nici, czym je farbowano, wreszcie jak tkano na krosnach. Uczniowie spróbowali też swoich sił w samodzielnym tkaniu na ramkach tkackich. Swoje „dywaniki” artyści zabrali ze sobą do domu.
Warsztaty bardzo się uczniom podobały. Przybliżyły nieco życie i zwyczaje ludzi w dawnej wsi.
oprac .L.Baźmierowska
Wygraliśmy w konkursach ekologicznych
W grudniu 2014r. i styczniu 2015r. uczniowie z klas 5 i 6 brali udział w konkursach ekologicznych:
· „EKOLOGIA W MOIM DOMU”
Etap szkolny wygrali i tym samym zakwalifikowali się do finału uczniowie:
- w kategorii praca multimedialna Jakub Kussowski 5a i Weronika Skok 5a (film „Stop-tu rządzi ekologia”),
oraz Agata i Zuzanna Szczuchniak 5a (prezentacja – „Ekologia w naszym domu”)
- w kategorii praca pisemna Julia Przybylska 6a (wiersz – „Ekologiczne zwierzenia),
oraz Karolina Wąsowicz 6c (wiersz – „Wiosenna sensacja”)
- w kategorii praca plastyczna Martyna Biazik 6a ( plakat – „W moim domu”).
· „V EDYCJA KONKURSU EKOLOGICZNEGO”
Bardzo trudny test dotyczący złożoności świata zewnętrznego i jego ochrony najlepiej rozwiązała i znalazła się w gronie finalistów
Weronka Skok z klasy 5a
Wszystkim ekologom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.
oprac. L.Baźmierowska
Sukces w konkursie matematycznym
Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Przybylska z klasy 6a awansowała do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. GRATULACJE!!!
Etap wojewódzki odbędzie się 27 lutego 2015 r. Trzymamy kciuki!
oprac. L.Baźmierowska
I miejsce w międzyszkolnym Konkursie Matematycznym
Uczniowie naszej szkoły brali udział w III Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas czwartych i piątych "Mistrz Tablic Matematycznych". Konkurs odbył się 22 stycznia w SP nr 3. Nasza reprezentacja to: Oliwia Harasim 4a, Gabriel Myszkier 4a, Zuzanna i Agata Szczuchniak 5a. W klasyfikacji indywidualnej Gabryś zdobył I miejsce. W klasyfikacji zespołowej reprezentacja "Ósemki" wywalczyła puchar za I miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy organizatorom.
http://starastronaszkoly.stronazen.pl/home/ycie-szkoy/2014-2015.html#sigFreeIdc545bb95c4
oprac. A. Rumińska
Z życia zerwek - grudzień
Wycieczka do "Kulkulandii" w Tczewie
- Podróż pociągiem
- Zabawy, konkursy
- Zupa pomidorowa w barze na dworcu
Ubieranie klasowej choinki
Zajęcia edukacyjne w Szkole Łacińskiej
Mikołajkowy Turniej Rodzinny
To był już X Turniej Mikołajkowy! Bawiliśmy się jak zawsze - wyśmienicie. Zacięta rywalizacja zespołów rozbawiała zgromadzoną na trybunach publiczność i angażowała do zagorzałego kibicowania.
Przedstawiamy wyniki:
Kategoria wiekowa 0-3:
I miejsce - 3c
II miejsce -
III miejsce -
Kategoria wiekowa 4-6:
I miejsce - Va
II miejsce - IVc
III miejsce - IVb
Zawiadamiamy również, że rozgrywki w dwa ognie usportowione wygrali RODZICE, za nimi uplasowali się UCZNIOWIE. NAUCZYCIELE dzielnie walczyli, ale się nie udało.
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!
Mikołaj się zbliżył, dzieci się uradowały.
Okazało się, że praca Mikołaja jest bardzo ciężka. Dzieci otaczały czerwonego staruszka z każdej strony. Po kilku godzinach spędzonych z uczniami Mikołaj czuł się spełniony. Samorząd Uczniowski pięknie mu podziękował za przybycie i...poszedł. Pewnie do innej szkoły.
Z życia zerówek - listopad
Wydarzenia w listopadzie:
Owoce i warzywa w szkole
W środę 26.11.2014 r. w związku z realizacją programu "Owoce i warzywa w szkole", odbyły się zajęcia promujące zdrowe odżywianie. W zajęcia promujące zdrowe odżywianie. W zajęciach tych wzięły udział dwa zespoły klasowe: kl. 3a i 3c. Uczniowie, po utrwaleniu wiadomości związanych z prawidłową dietą oraz właściwym odżywianiem, samodzielnie przygotowali "zdrowe" kanapki. Następnie robili surówki z marchewek i jabłek, a później wyciskali sok ze świeżych owoców i warzyw. Zwieńczeniem tych zajęć była wspólna degustacja przygotowanych kanapek, surówek i soków.
Konkurs pięknego czytania
W Dniu Pluszowego Misia w czytelni szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania pt. „ Dzieci lubią misie”.
Uczniowie klas I – III czytali przygotowane wcześniej fragmenty książek , których bohaterami są misie, miśki i niedźwiadki. Zgromadzona w czytelni publiczność w skupieniu i z podziwem słuchała baśni, opowiadań i opowieści ze Stumilowego Lasu.
Wszyscy uczestnicy konkursu świetnie się przygotowali, a najpiękniej czytali:
I. Jadwiga Żądłowska z klasy 1c
II. Rafał Derda z klasy 1d
III. Jakub Graczykowski z klasy 2b
Gratulujemy zwycięzcom!
Dzień Pluszowego Misia
Rozegraliśmy turniej gry Rummikub
17 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego turnieju Mistrzostw Polski Szkół w Rummikub. Najlepszymi graczami okazali sie : Adam Świątek z kl.5a i Dominika Trzcińska z kl. 4c. Nasi uczniowie reprezentowali nas w Sztumie. Adamowi niewiele - bo tylko 1 p. zabrakło, aby znależć się w półfinale.
Gratulujemy naszym reprezentantom!
Wiążemy buty, nie potykamy się o sznurowadła!
19 listopada 2014 r. na dużej przerwie, chętni pierwszo i drugoklasiści spotkali się, by wziąć udział w akcji wiązania butów. W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole.
Rocznica odzyskania Niepodległości
Dzień bajek w naszej szkole
POMAGAJMY SOBIE WSZYSCY, TO NIETRUDNA PRZECIEŻ RZECZ….
Z tym przesłaniem wystąpiliśmy dzisiaj, 20 listopada na XIII Powiatowym Konkursie Amatorskich Zespołów Teatralnych organizowanym we współpracy SP 2 i Powiatowej Komendy Policji w Malborku. Przedstawiliśmy spektakl pt. „Domek zapomnienia”. Chcieliśmy powiedzieć WIDZOWI, że nie można zamykać się we własnej skorupie i żyć z dala od innych. Tak sie po prostu nie da. Pomagajmy drugiemu, zainteresujmy się, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy. Czasem zwyczajny uśmiech rozgania chmury nad naszymi głowami ……. Dlatego wtórując słowom piosenki finałowej ze spektaklu „Pomagajmy sobie wszyscy, to nietrudna przecież rzecz, a będziemy sobie bliscy- zając, ptaszek, dziecko, jeż,………
Niezmiernie cieszymy się z wygranej 1. miejsca, do której przyczyniły się również nasze panie i rodzice-
p. Katarzyna Prusiecka, p. Małgorzata Mirkowska, p Katarzyna Mazurkiewicz, pp. Magdalena i Andrzej Grochowscy, p. Iwona Sotnik, p. Sylwia Szczepańska, p. Kądziołka, p. Anetta i Wojciech Ciok
Dziękujemy!!!!!
Uczniowie kółka teatralnego SILOE
z opiekunką Aleksandrą Węgrecką
skład zespołu:
KORNELIA SZCZEPAŃSKA 1B
ZUZANNA CIOK 1D
ZUZANNA ŚWIĄTEK 1D
AMELIA SOTNIK 1D
JAN WOHLERT 1D
NELA GROCHOWSKA 1D
MARIKA WYCISZKIEWICZ 1D
JULIA KĄDZIOŁKA 2A
ALEKSANDRA NEUMANN 1C- nagroda za najlepszą kreację aktorską- dziewczęcą.
Lekcja ekonomii
24 października klasa 1b uczestniczyła w lekcji ekonomii.
Tak, nie mylicie się – w lekcji ekonomii. Przygotowali i przeprowadzili te zajęcia trzej chłopcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - Dominik, Kamil i Karol. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem p. Agnieszki Predygier, mamy naszego kolegi z klasy – Wiktora, która jest promotorem tego programu. Rozmawialiśmy i bawiliśmy się w oszczędzanie. Wiemy już, że każdy grosik jest ważny. Zrozumieliśmy ile pracy trzeba włożyć, aby starczyło naszym rodzicom pieniędzy na przybory szkolne, słodycze czy zabawki.
Cieszymy się i jednocześnie gratulujemy naszym starszym kolegom zakwalifikowania się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalne potyczki” w ramach programu „Ekonomia na co dzień”.
Z życia zerówek - październik
Październikowe wydarzenia w zerówce:
W październiku
W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych wspólnie czytaliśmy, bawiliśmy się, świętowaliśmy…
Uczniowie klas 4 – 6 zaprezentowali kolegom i koleżankom fragmenty swoich ulubionych lektur, były to m. in. :„Koszmarny Karolek”, „ Zwiadowcy”, „Harry Potter”, „ Ania z Zielonego Wzgórza”, „Wielka wyprawa Ciumków”, „ Córka Czarownic”.
Wszyscy lubimy używać zakładek, więc postanowiliśmy przygotować zakładki w kształcie sówek. Cieszą nas te papierowe sówki ,bo nie tylko zaznaczają, gdzie aktualnie czytamy, ale też miło nam, jak wyglądają na nas z książki.
O sówkach mowa, wspomnieć należy o rozrywkach umysłowych. Łamigłówki sówki wcale nie były łatwe, ale uczniowie dzielnie sobie z nimi radzili. Spośród poprawnie rozwiązanych zadań wylosowano 7, a szczęśliwie wylosowani uczniowie, otrzymali nagrody.
Każdego roku w październiku promujemy zdrowe odżywianie. W tym roku także przypominaliśmy wszystkim, że nie można zapominać o warzywach i owocach, które co dzień powinny gościć na naszych stołach. Rozgrywaliśmy turniej „Owocogra”, zwycięzcy tradycyjnie otrzymywali grę na własność i mogli „ścigać się z kolegami po owoce” na wszystkich przerwach.
Październik to także miesiąc, w którym obchodziliśmy Dzień Znaczka Pocztowego. Przypomnieliśmy historię znaczka, zorganizowaliśmy wystawę pt. „Na początku był Penny Black”.
Świętowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zakończyliśmy hucznie i słodko.
28 października nasza biblioteka skończyła 56 lat!
Z tej okazji spotkaliśmy się w czytelni, gdzie słuchaliśmy fragmentu książki z numerem 1, a jest to „Cudowna podróż” S. Lagerlöf. Wyjątkowo w tym dniu, mogliśmy w czytelni zjeść coś słodkiego, co chętnie uczyniliśmy, życząc bibliotece wielu czytelników i bogatego księgozbioru.
oprac. M. Mirkowska
Dzień Papieski
Żółty piątek
Turniej warcabowy
Samorząd Uczniowski odwiedził cmentarz komunalny
EKOLOGICZNE OWOCE I WARZYWA
W czwartek, 16 października w ramach „Tygodnia Zdrowia” odbył się konkurs plastyczno- techniczny klas 0-3. Trzyosobowa reprezentacja z każdej klasy miała za zadanie wykonać owoc lub warzywo. Bazą do ich wykonania były materiały ekologiczne- butelki i pojemniki plastykowe, papier, folie, nakrętki itp. Pomysłom i radości przy ich realizacji nie było końca. Po konkursie parapety okienne naszej szkoły przyozdobił wspaniały stragan z owocami i warzywami. Aż ślinka kapie! Zachęcają do spożywania ich w naturze, co też czynimy z przyjemnością. Zajadamy się owocami i warzywami pochodzącymi z programu unijnego „Owoce i warzywa w szkole”, chętnie spożywamy surówki, które przyrządzają nam panie kucharki ze szkolnej stołówki, a także chrupiemy nasze polskie jabłuszka.
Owoce i warzywa to samo zdrowie- każdy z „ósemki” Ci to powie!
Organizatorki- J.Głodnicka, M. Wielgosz, A, Węgrecka
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Jesienne spotkania
Jesień tego roku rozpieszcza nas piękną pogodą i swoimi barwami. Postanowiliśmy wykorzystać sprzyjającą aurę i odpocząć na świeżym powietrzu. Spotkaliśmy się przy ognisku na terenie malborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Piekliśmy kiełbaski, braliśmy udział w przygotowanych przez rodziców konkursach. Najwięcej radości sprawił nam bieg w workach oraz bieg z rodzicem przy związanych nogach. Dziękujemy szczególnie tym mamom, które zaangażowały się w organizację imprezy. Szkoda, że nie mogliśmy spotkać się w komplecie, mamy nadzieję, że wszystko przed nami.
Pierwszaki z 1d
Z życia zerówek
W miesiącu wrześniu dużo się działo w naszych zerówkach:
Pomarańczowo nam
Pasowanie na ucznia SP8
Z książką na walizkach
19 września 2014 r. uczniowie klasy 2b pospieszyli na spotkanie z panem Andrzejem Markiem Grabowskim – autorem kilkudziesięciu scenariuszy filmów animowanych, kilkuset piosenek oraz kilkunastu książek dla dzieci – powieść” Zenek i mrówki „ została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.
Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, pan Andrzej interesująco opowiadał o swojej pracy, prezentował bohaterów telewizyjnych programów, opowiedział jak powstają teksty jego piosenek oraz czytał fragmenty swoich książek. Na koniec dzieci podziękowały autorowi kwiatami i własnoręcznie wykonaną laurką, każdy też chciał otrzymać dedykację do książki.
oprac. M.Mirkowska
W piątek sprzątaliśmy świat
19.IX.2014 r. Samorzad Uczniowski wraz z opiekunami - M. Pozorską i K. Mazurkiewicz postanowili uczcić Dzień Ziemi i dokładnie wysprzątać teren szkoły. Przy okazji "Sprzątania Świata" opiekunowie zorganizowali konkursy drużynowe:
1. na najbardziej pełny worek ze śmieciami
2. na najcięższy worek
3. na najoryginalniejszą zdobycz
Uczniowie bardzo dobrze się bawili dbając o środowisko. Akcja zakończyła się wręczeniem słodkości wszystkim uczniom za ciężką pracę i stwierdzeniem jednej z uczennic: "ja to bym mogła zbierać śmieci codziennie".
oprac. M. Pozorska
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego
I znów nadszedł pracowity wrzesień...I znów żegnamy wakacje... Ale...
Witamy naszych kolegów i koleżanki... Nie możemy doczekać się szkolnych przygód. Są więc wady i zalety początku nowego roku szkolnego, ale mądre przysłowie mówi- "bez pracy nie ma kołaczy". Wszystkiego pracowitego, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
oprac. M.Pozorska